16 Aralık 2018

comScore: Display Reklamlarının %31’i Tüketiciler Tarafından Görülmüyor

comScore tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, online pazarlamada markaların ne kadar yol katetmeleri gerektiğini açığa çıkardı.

Yeni ürünleri Validated Campaign Essentials (vCE) tanıtımı esnasında yaptıkları araştırmanın detaylarını paylaşan comScore yetkilileri, digital reklamların görüntülenme oranlarını optimize etmek amacı ile oluşturdukları vCE ile reklamların doğru bölgelerde, markalara zarar vermeyecek içerikli sayfalarda ve sayfaların doğru noktalarında görüntülenmesini sağlayacaklarını açıkladılar.

comScore tarafından aralarında Ford, Chrysler, Kellogg’s gibi markaların da bulunduğu 12 firma ile yapılan, 381.000 web sitesinde 1.7 milyar gösterim gerçekleştiren dijital kampanyalara dayanılarak oluşturulan araştırmanın sonuçları ise şöyle;

  • Belirtilen kampanyaların %69’u tüketiciler tarafından görüntülenirken, %31’i kullanıcılar tarafından görüntülenmedi. comScore, bu %31’lik kısmın tüketiciler reklam daha yüklenmeden sayfadan ayrılmaları, sayfanın reklamın yer aldığı kısmına kadar hiç inmemeleri gibi sebeplerden oluşmuş olabileceğini ilettiler.
  • Reklamların %4’ü hedeflenen bölgelerin dışarısında görüntülenirken, birçok kez reklamların ürünlerin satılmadığı bölgelere yönelik sitelerde yayınlandığı açıklandı.
  • Araştırılan kampanyaların %72’si zaman zaman markalar tarafından onaylanmayacak içeriklerin yer aldığı sayfalarda görüntülendi. comScore yetkilileri, bu tarz görüntülenmelerin marka değerine ağır zararlar verebileceğini açıkladılar.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*