19 Aralık 2018

Online Display Reklamları Offline Satışları da Arttırıyor

comScore ve dunnhumbyUSA tarafından yapılan bir araştırma, yiyecek, içecek, giyim ve ev ürünleri gibi günlük tüketim malları için gerçekleştirilen online reklamların offline satışları da arttırdığını ortaya çıkardı.

Araştırmanın, online reklam gösterilmiş ve gösterilmemiş hanelerin offline alışveriş harcamalarını karşılaştırarak oluşturulduğunu belirten comScore Başkanı Gian Fulgoni, yıllardır yaptıkları araştırmalarda da anlaşılacağı üzere, online reklamların farkındalık yaratmada ve tüketicileri alışverişe yönlendirmede oldukça başarılı olduklarını paylaştı.

Araştırmada online reklam görüntüleyen kesimin alışveriş oranlarının, görüntülemeyen kesime göre %21 daha fazla olduğu da belirtilirken, her 6 online reklamdan 5’inin tüketicilerde olumlu izlenim yaratıp, satışları arttırdığı bilgisi paylaşıldı.

Online kampanyaların neredeyse %70’inin günlük tüketim malları satış oranlarında çift haneli artışa neden olduğu iletilirken, kampanyaların %40’ından fazlasının satışlarda %30 civarında bir artış sağladığı belirlendi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Online Display Reklamları Offline Satışları da Arttırıyor […]

Fikrini söyle

*