18 Kasım 2018

ABD E-Ticaret Sektörü 4. Çeyrekte %14 Büyüdü

comScore ABD 2011 4. çeyrek online alışveriş rakamlarını açıkladı.

Bu sene Noel sezonu da dahil olmak üzere alışveriş sezonunda rekor rakamlara ulaşan online alışveriş, comScore tarafından belirtildiğine göre 2010’un 4. çeyreğine kıyasla %14 yükselme yaşayarak 49.7 milyar dolar rakamını vurdu.

Bu yükselmenin geçen seneye kıyasla yapılan çeyrek kıyaslamaları göz önüne alınacak olunursa, arka arka gerçekleşen 9. büyüme olduğu araştırma devi tarafından paylaşıldı. Tüm 2011 ele alınacak olursa, online alışverişin 2010’a kıyasla %13 büyüme göstererek 161.5 milyar dolara çıktığı belirtildi.

Firma tarafından paylaşılan diğer önemli 4. çeyrek verileri ise şöyle;

  • 4. çeyrekte en fazla online satış dijital içerik ve üyelik, saat ve mücevher, küçük elektronik eşya, oyuncak ve hobi ürünleri ve son olarak da bilgisayar yazılım ürünlerinde oldu.
  • Alışverişlerin %52’sinde ücretsiz kargo hizmeti sunulmaktaydı. 2010’un aynı çeyreğinde bu oarnın %59 olduğu paylaşıldı.
  • Akıllı telefonlar fiyat karşılaştırmaları ve ürün özellikleri araştırmalarında, özellikle mağazalarda çok sık kullanılmaya başlandı.

comScore Başkanı Gian Fulgoni, belirsiz ekonomik koşulların tüketicileri gitgide daha fiyat arayışları için online alışverişe yönelttiğini belirterek, fiyat ve uygunluğun online alışveriş büyümesinin hızını arttıracak iki etken olduklarını açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*