18 Aralık 2018

Temmuz Ayında Etkinlik Bilet Satış Siteleri Ziyaretçi Sayısı %23 Arttı

comScore tarafından aylık olarak yayınlanan Top 50 U.S. Web Properties (ABD’nin en büyük 50 web sitesi) raporuna göre, Temmuz ayında sinema, konser, spor faaliyetleri gibi etkilik biletleri satışı yapan sitelerin ziyaretçi sayısında %23’lük bir artış yaşandı.

Temmuz ayında 26 milyona yakın ziyaretçinin etkinlik bileti satış sitelerine tıkladığı belirtilirken, Ticketmaster‘ın 10.9 milyon kişi tarafından ziyaret edilerek, geçen aya kıyasla ziyaretçi sayısında %13’lük bir artış yaşadığı belirtiliyor.

Güzellik ve moda ürünleri siteleri ziyaretçi sayısında da Haziran ayına kıyasla %17’lik bir artış olduğu belirtilirken, okulların açılmasına az bir süre kala tüketicilerin erken okul alışverişleri nedeni ile
tüketim malları siteleri ziyaretlerinde %13’lük bir artış yaşandığı iletiliyor.

Okul eşyaları satan Staples.com‘un ziyaretçi sayısında %30’luk artış olduğu belirtilirken, Office Depot‘un ziyaretçi sayısının geçen aya kıyasla %21 arttığı bilgisi araştırmada ortaya çıkıyor.

Temmuz ayının en büyük 50 sitesinde ise Google yine ilk sırada yer alırken, Google’ı sırasıyla Yahoo, Microsoft ve Facebook takip ediyor.

Amazon sitelerinin listede 6. sırada yer aldığı belirtilirken, eBay 13., Walmart ise listede 25. sırada yer buluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*