17 Kasım 2018

Akıllı Telefonlarla En Çok Ziyaret Edilen E-Ticaret Siteleri Amazon, Apple ve Ebay

comScore, ABD’deki akıllı telefon kullanım oranları ile ilgili araştırmasını yayınladı.

Mart 2012 itibarı ile ülkede 106 milyon akıllı telefon sahibinin olduğunu belirten dünyaca ünlü araştırma firması, akıllı telefonlarla en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinin Amazon, Apple ve Ebay olduğunu ortaya çıkardı.

Amazon’un 44 milyon akıllı telefon sahibi kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini belirten comScore, bu oranın %14.3’ünün firmanın mobil sitesinde, %85.7’sinin ise uygulaması üzerinden gerçekleştiğini belirtti.

Apple ziyaret oranlarında ise neredeyse tüm tıklamalar uygulama üzerinden gelirken, markanın akıllı telefon ziyaretçi sayısı 38.3 milyon akıllı telefon kullanıcısı olarak açıklandı.

Akıllı telefonlarla en çok ziyaret edilen 10 site arasında yer alan son e-ticaret sitesi olan Ebay ise, Mart ayında tam 27.2 milyon akıllı telefon sahibi tarafından ziyaret edildi. Ebay’e gelen akıllı telefon kullanıcılarının %82.4’ü mobil uygulama üzerinden gelirken, %17.6’sı mobil site üzerinden geldi.

comScore tarafından paylaşılan akıllı telefonlarla en çok ziyaret edilen ilk 10 siteyi ise aşağıda paylaşıyoruz;Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*