21 Kasım 2018

comScore ve UPS Online Alışverişte Kargo Seçeneklerine Işık Tutuyor

Online alışverişlerde tüketicilerin bir kısmını alışverişten alıkoyan bir etken de hiç şüphesiz satın alınan ürünü beklemek durumunda olmak.

comScore ve UPS, e-ticaret sitelerindeki kargo seçeneklerini detaylıca inceleyerek, online alışveriş sitesi sahiplerine bu etkenin etkilerini en aza indirecek önerilerle geliyorlar.

Söz konusu kargo olduğunda tüketicilerin alışverişlerini etkileyen maddeler üzerinde gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları e-ticaret siteleri için oldukça yaralı olacak gibi görünüyor.

ABD’de 3100 katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, tüketicilerin %70’i ücretsiz kargo seçeneğinden yararlanmak alışveriş sepetlerine satın almayı planlamadıkları ürünler ekliyorlar.

Tüketicilerin %63’ünün iade politikalarına önem vererek alışveriş yaptıklarının paylaşıldığı araştırmada, katılımcıların %75’i online alışveriş siteleri tarafından sunulan kargo takip hizmetinin önemli olduğunu belirtiyor.

Katılımcıların %24’ü tahmini kargo süresi alışverişi tamamlama esnasında paylaşılmadığı için alışveriş sepetlerini terk ettiklerini ifade ediyor, %41’i ise kargolarını beklenilen tarihte almalarının siteyi tavsiye etmelerini sağlayacağını açıklıyorlar.

Araştırmada tüketicilerin %42’sinin uzun kargo sürelerinden dolayı alışveriş sepetlerini terk ettikleri paylaşılırken, katılımcıların %40’ından fazlası kargolarını 2-3 gün içerisinde, üçte biri ise ertesi gün almak istiyorlar. Farklı kargo gün seçenekleri de tüketiiclerin online alışveriş sitelerinde görmek istedikleri özelliklerden biri.

Katılımcıların %67’si çoğunlukla en ekonomik kargo yöntemini alışverişlerinde tercih ettiklerini belirtiyorlar.

Araştırma yetkilileri ayrıca tüketicilerin %48’inin ılımlı iade koşulları bulunan sitelerden daha sıklıkla alışveriş yapacaklarını açıkladıklarını da ifade ediyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*