12 Aralık 2018

Cosmopolitan Dergisi 100.000 Online Üyeye Ulaştı

Tüketicilerin online alanda geçirdikleri vakit arttıkça, ana kazanç kaynağı offline olan gazete ve dergiler de dijital ortamdaki çalışmalarına hız veriyor. Offlinedan onlinea geçişte dergilerin oldukça fazla etkilendiği ve satışlarının azaldığı belirtilse de, Cosmopolitan’ın yakaladığı bu rakam, gerekli çalışmalar yapıldığı takdirde online ortamda da kullanıcıları aylık üyeliğe yönlendirmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

ABD’de birçok offline gazete, okunma oranlarındaki azalma trendi ile beraber onlinea yönelerek, bir kısım içeriğini ücretsiz sunarken, bir kısım üçeriğini ise sadece aylık ya da yıllık üyelik ücretini ödeyen üyeleri ile paylaşıyor.

Konu dergilere gelince durum oldukça farklı.

Özellikle online ortamda, offlineda kazanabileceklerinin çok daha fazlasını kazanabileceklerini farkeden dergiler, yıllık üyelik ücretlerini offline fiyatlarından daha düşük tutarak, kendilerini tüketicilere cazip bir hale getirmek için uğraşıyorlar.

Yıllık üyelik ücreti offline versiyonunda $19.99 olan Cosmopolitan, online dergisinde bu oranı $15 dolar yaparak, üye sayısını 100.000’e çıkarmayı başardığını açıklıyor. National Geographic de offlinea kıyasla daha düşük senelik ücretlerle 100.000 üyeye ulaşmış olan dergilerden.

Cosmopolitan, Apple, Barnes & Noble ve Amazon Kindle gibi farklı noktalardan da aylık üyelik satışı yaptıklarını belirterek, offline üyelerinin online ortamda dergiye erişimlerinin olmadığını, iki üyeliği ayrı ayrı satışa sundıklarını açıklıyor.

Cosmopolitan offline yıllık üyeliği ülkemizde 62TL’ye satılırken, dileyen kullanıcılar yılda $15 ödeyerek online ABD versiyonuna ulaşabiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*