14 Kasım 2018

Tüketicilerin %40’ı Gardroplarını İndirimlerle Yeniliyor

Havaların yavaş yavaş ısınması ile alışveriş fikirleri kafalarda canlanmaya başlıyor.

Avrupa’dan başlayıp ardından neredeyse tüm dünyaya yayılan private shopping sektörü ile, kullanımı git gide hızlanan kuponlar tüketicileri tam fiyat ödeyerek alışveriş yapmaktan bir nebze de olsa alıkoyuyor.

ABD’nin en büyük kupon sitelerinden biri olan CouponCabin.com tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD’de artık tüketicilerin %40’ı indirim almadan kesinlikle alışveriş yapmıyor.

Kupon sitelerinin kullanımı ile beraber, az da olsa bir teşvikle daha rahat alışverişe yönlenen kullanıcılar CouponCabin tarafından belirtildiğine göre, özellikle giyim alışverişlerinde indirim kuponlarını kovalıyorlar.

Firmanın ABD’de bulunan 2254 tüketici ile gerçekleştirdiği araştırmada tüketicilerin %10’u kuponları araştırarak giyim alışverişi yaptıklarını, %7’si ise ne alacaklarına karar verdikten sonra kupon araştırdıklarını belirtiyor.

Katılımcıların %33’ü hangi markadan kupon bulurlarsa ondan alışveriş yaptıklarını ifade ederken, %45’i aynı markaya sadık kaldıklarını ve hep o markanın kuponlarını araştırdıklarını paylaşıyor.

CouponCabin.com Başkanı Jackie Warrick, bütçeleri ne olursa olsun giyim alışverişlerinde kuponların alışverişi kolaylaştırdığını, %40’ın her mağaza için anlamlı bir kitle olduğunu ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*