19 Kasım 2018

Akıllı Telefon Sahiplerinin %40’ı Mobil Kupon Kullanıyor

Her ne kadar mobil kuponlar henüz ülkemizde sıklıkla kullanılmaya başlanmasa da, farklı ülkelerdeki tüketicilerin bu alana olan ilgileri ülkemizde de mobil kupon alanında gelişmelerin olabileceğinin işaretçisi.

Harris Interactive tarafından CouponCabin.com adına 3312 Amerikalı tüketici ile gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, tüketicilerin %40’ı artık akıllı telefonları ile mobil kuponları kullanıyorlar.

Araştırmaya göre, tüketicilerin %29’u ayda en az bir kere olmak üzere akıllı telefonlarından kupon araştırması yapıyorlar. Harris Interactive, bu oranın 18 – 34 yaş arası tüketicilerde %40 civarlarında olduğunu da açıklıyor.

18 yaş ve üzeri tüketici kesimi ile online ortamda gerçekleştirilen araştırmaya göre, tüketicilerin %72’si akıllı telefonları ile kupon kullanmaya yatkınlar. Tüketiciler kupon deyince akıllarına online indirim kodları, indirim çekleri ve günlük fırsatların geldiğini de paylaşıyorlar.

Araştırmada tüketicilere hangi tarz kuponları kullandıkları sorulduğunda ise, %41’i günlük fırsatları, %39’u süpermarket alışveriş kuponlarını, %34’ü online kupon kodlarını, %29’u basılabilir kuponları, %24’ü ücretsiz ürün deneme kuponlarını kullandıklarını belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*