14 Kasım 2018

Crocs Avrupa Ayağını Genişletiyor

Ülkemizde de online satış hizmeti sunan ABD merkezli uluslararası ayakkabı ve terlik markası Crocs, Avrupa ayağını kuvvetlendiriyor.

Her kıtada farklı ülkelere e-ticaret sunan Crocs, 12 ülkelik Avrupa ayağına, Estonya, Letonya, Litvanya ve Rusya’yı da ekleyeceğini açıklıyor. Uluslararası büyüme hızından hoşnutluklarını dile getiren firma, yayılma politikalarına devam edeceklerini açıklıyor.

2007 yılından beri Avrupa’ya hizmet sunan Crocs, her ülkenin alışveriş alışkanlıklarına göre hizmet vermek adına yerel pazarlama ajanslarıyla anlaştıklarını paylaşırken, operasyonlarının ise ABD merkezinden yürütüldüğünü belirtiyor.

Müşteri ilişkileri ve sosyal medya hizmetleri için yerel çalışanlarının bulunduğu da Crocs tarafından paylaşılıyor.

Avrupa’da farklı ülkelerde alışveriş alışkanlıklarının büyük farklılık gösterdiğini paylaşan firma, Alman tüketicilerin siparişlerinde birden fazla ayakkabı ve terlik almayı tercih ettiklerini, bundan dolayı iade oranlarının %18 olduğunu, Fransız tüketicilerin ise web sitelerinde yer alan ölçü tablosunu dikkate alıp az siparişle %7 iade oranına sahip olduklarını iletiyor.

Hollanda ve Finlandiya’da tüm Avrupa siparişleri için depolarının bulunduğu Crocs tarafından paylaşılırken, ülkelere göre kargo oranlarını ayarladıkları ifade ediliyor. Crocs, ücretsiz kargo hizmetini sunduklarında satışa dönüşüm oranlarının %5’ten %8-%9’a yükseldiğini ekliyor.

Crocs, offline mağazalarının bulunmadığı ülkelerde online satışa dönüşme oranlarının yükseldiğini, offline mağazalarının olduğu ülkelerdeki dönüşme oranlarının daha aşağıda kaldığını da ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*