20 Kasım 2018

DailyDeal Kurucuları, Şirketlerini Google’dan Geri Satın Aldı

DailyDeal2011 Eylül ayında Google tarafından 114 milyon dolar karşılığında satın alınan DailyDeal, 1,5 yıl aranın ardından kurucularına geri döndü. Şirket kurucuları, Fabian ve Farry Heilemann kendi siteleri üzerinden yayınladıkları notta bundan sonra yollarına tek başına devam edeceklerini belirtti.

DailyDeal, Almanya, İsviçre ve Avusturya’da hizmet veren bir kupon sitesiyken, Google’un 6 milyar dolarlık kupon sektörü için global bir oyuncu olması adına satın alınmıştı. Dijital dünyanın en değerli alanlarından biri olarak görülen kupon sektörünün geleceğinin tartışılmaya, devlerin de kan kaybetmeye başlaması Google’ın geri satım kararını etkilemişe benziyor.

Kupon sektörünün zayıflamasından etkilenen sadece Google değil. DailyDeal’ın kurucu kardeşleri aynı hizmetleri sürdüreceklerini söyledikleri notta detaylı bilgi vermemekle birlike yeni iş modelleri üzerinde çalıştıklarını belirtiyorlar.

Alman girişimcilerin başlattığı söylentiye göre, Google birkaç hafta önce tüm çalışanlarıyla birlikte DailyDeal ile yollarını ayırma kararı almış. Kurucuların siteyi geri alması çalışanlarla birlikte kendi kurdukları şirketi de kurtarmış oluyor. Ancak Silikon Vadisi’nden gelen birçok görüş Google’ın bu geri çekilmeyle yanlış yaptığı yönünde.  2011‘e kıyasla yüzde 25 artan kupon sektörü, yıllık 250 milyon avroyu kapsıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*