18 Aralık 2018

Dave Trott: “Yaratıcılığın Özü Farklı Olmaktan Geçiyor” [Video Röportaj]

Digital Age Summit 14 etkinliğinde The Coca-Cola Company İnteraktif Pazarlama Müdürü Yüce Zerey ile interaktif pazarlama stratejileri ve Nielsen Neuro, Tüketici Nörobilim Danışmanı ve  Kognitif Nörobilim dalında PhD sahibi Dr. Jane Leighton ile beyin dalgalarının sanılanın aksine pazarlamada önemli olduğuna dair  ilgili keyifli bir video röportaj silsilesi gerçekleştirmiştik.

Etkinlikte reklamcı kimliği ile ön plana çıkan  The Gate London Ajans Başkanı Dave Trott, “Yaratıcılık Yırtıcı Düşünmektir” başlıklı sunum yapmıştı. Sunumunda yaratıcılığın tanımı yaparak “çözümsüz sorunları çözülebilir hale getirmek yaratıcılıktır” diye konuşmuştu.

Konuşma sonrası gerçekleştirdiğimiz röportajda ise aynı bakış açısıyla hazırlanan reklamların yüzde 90’ının kimse tarafından fark edilmediğini, farkındalık yaratmanın farklı bir bakışa açısına sahip olmaktan geçtiğini söyledi. Yaratacılığın özünün farklı olmaktan geçtiğinin altını çizdi. Reklamcılık, blog, sosyal medya alanında uzman olan Dave Trott, birşeyi nasıl yapılacağına dair başkasından fikir alındığında o işin özgünlüğünü kaybettiğini belirtiyor. Steve Jobs’un ‘Korsan olmak varken neden orduya katılasın’ sözünü referans göstererek özgün içerik üretmenin önemini vurguluyor.

Aşağıda yukarıda özet olarak geçtiğimiz video röportajı izleyebilirsiniz.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*