15 Kasım 2018

DC Comics Çizgi Romanları Üç Farklı Tablette Okunabilecek

Superman, Batman ve Aquaman gibi birçok popüler çizgi roman karakterinin yaratıcısı DC Comics, milyonlarca gencin hayatında vazgeçilmez bir yere sahip durumda. Efsanevi şirket, şimdi de yeni neslin bu karakterleri daha yakından tanıyabilmesi için, çizgi romanlarının aylık yayınlarını dijital mecralara taşımaya karar verdiğini açıkladı.

Kindle Store, iBookstore ve Nook Store gibi online kitap mağazalarında aylık çizgi roman satışına başlayacağını açıklayan DC Comics; şimdilik sadece Amazon, Apple ve Barnes & Noble‘a ait e-okuyucularda yer alacak. DC Comics çizgi romanlarına önceden ortaklıkları olduğu Comixology adlı uygulamadan da erişebildiğini hatırlatalım. Buradaki yenilik uygulama dışından ilk defa aylık yayın yapılacak olması.

Bunun yanında yalnızca iPad’in boyutlarına özel (iPad’in boyutları bilinen çizgi romanlara göre küçük kalıyor) çizgi romanlar geliştirdiklerini duyuran şirket, bu şekilde kullanıcı deneyimini ön plana çıkarıp yavaş yavaş dijital mecralara ağırlık vereceğinin, en azından böyle bir geçişi denediğinin sinyallerini vermiş oldu.

Tüm aylık yayınlarını elektronik okuyucularda satışa sunmasıyla bu alanda bir ilke imza atan DC Comics’in bu hamlesiyle fanlar, aynı cihazlardan film izleme ve süper kahramanların hikayelerine yer veren kitapları da okuma şansına erişecekler. Önceleri dağınık olarak indirilebilen yayınlar, şimdi ise düzenli olarak her ay okuyucuların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor.

Şirketin dijital operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Hank Kanalz’ın aktardığına göre karar, DC Comics’in okuyucularından gelen yoğun talep doğrultusunda alınmış. Geçtiğimiz yıldan bu yana dijital satışlarını yüzde 197 oranında artıran çizgi roman şirketi, hedef kitlesinin hızla mobil cihazlara kaydığını fark etmişe benziyor. Basılı yayınların hala satış ve gelir konusunda açık ara önde olduğunu ifade eden Kanalz, online satışların, fiziki mağazalardaki satışları düşürmediğini de vurguladı.

Tabletler ve e-okuyucuların hızla hayatımıza girdiği şu günlerde, kullanıcılarına daha interaktif ve eğlenceli bir deneyim sunabilen bu cihazlar, bakalım çizgi roman tutkunları için basılı yayınların yerini tutabilecek mi ya da bir alternatif oluşturabilecekler mi hep beraber göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*