16 Aralık 2018

Decide.com Elektronik Alışverişlerinde Yanlış Zamanlamaya Son Veriyor

Uzun bir süredir gizli bir proje üzerinde çalıştığının sinyallerini veren, hatta birkaç ay önce Maveron, Madrona Venture Group ve Google Fon Temini Yönetim Kurulu Üyesi Ram Shriram ve eski Expedia CEO’su Erik Blachford tarafından 8.5 milyon dolarlık yatırım ile desteklenen Decide.com nihayet yeni projesini yayına soktu.

Decide.com, elektronik alışverişlerine benzeri görülmemiş bir şeffaflık getirmek üzere hazırladığı yeni projesi ile, yanlış zamanlama ile alınıp pişmanlıkla sonuçlanan alışverişleri sona erdirmeyi hedefliyor.

Bir ürünü satın alır almaz bir üst modelinin piyasaya sürülmesi, fiyatında hissedilir bir indirim yapılması gibi faktörler, özellikle yüksek fiyatlı ve en üst teknoloji ürünleri alışverişi yapmayı seven tüketicileri rahatsız ediyordu. Decide.com, yeni yayına soktuğu algoritma ile tüketicilerin bu sorununa son vermeyi hedefliyor.

Kullanıcıların almak istedikleri ürünün marka ve modelini Decide.com üzerinde bulunan arama bölümüne girmeleri ile başlayan yeni uygulama, ürünün en uygun fiyatla nerede satıldığını, yakın zamanda bir üst modelinin piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini, fiyatında her hangi bir düşme ya da yükselmenin olup olmayacağını, hatta fiyatın ne zaman düşmesinin beklendiğini bile belirtiyor.

Markaların yeni modellerini yayınlamadan aylar öncesinden ürün açıklamaları yapmasından yararlanan Decide.com, aynı zamanda tahmini zamanlama verilerine de dayanarak elektronik bir ürünün ne zaman alınmasının uygun olacağına bizim yerimize karar vermeyi planlıyor.

Yakın zamanda bütün elektronik tüketim ürünleri için uygulamaya geçmesi planlanan algoritma, ilk etapta sadece TV, laptop, dijital fotoğraf makinesi ve kamera için kullanılacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*