15 Kasım 2018

DeFacto’dan Sosyal Ticaret Hamlesi: Sosyal Ekran

defacto-sosyal-ekranTürkiye’de sosyal ticaret, dünyaya oranla gelişmeye açık olsa da, büyük markalar da konuya dahil oluyor.  Türkiye’nin önde gelen giyim markalarından DeFacto, online alışveriş mağazası Defacto.com.tr üzerinden Sosyal Ekran uygulamasını hayata geçirdi.

Sosyal Ekran uygulamasıyla kullanıcılar beğendikleri ürünleri satın almanın yanı sıra, arkadaşlarına önerebilecek, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden paylaşabilecek ve ürünlerle ilgili deneyimlerini yorum şeklinde bırakabilecek. Aynı zamanda sosyal ticaretin bir getirisi olarak en çok paylaşılan ürünlerden ve en çok paylaşım yapan kullanıcılardan fikirler alarak istediği kombini daha rahat oluşturma fırsatı yakalayabilecek.

Sosyal Ekran uygulamasının, markaya ve kullanıcılara sağlayacağı bir diğer getiri de paylaştığı ve satın aldığı ürünlerden tarzını yaratan kullanıcıların diğer kullanıcılara ilham verecek olması. Daha bilindik ifadelerle; uygulama kendi ‘fenomen’ ve moda ‘ikon’larını yaratmış olacak.

Fiziki mağazasını 2012 yılı sonlarına doğru online’a taşıyan DeFacto’nun bu adımını başarılı bulmamak olmaz. Henüz birinci yılını tamamlamadıkları e-ticaret sektöründe sosyal ticaret alanına da dahil olan markanın, bu alanda yer alan ilk giyim mağazalarından biri olması da ayrı bir vizyon olarak nitelendirilebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*