16 Kasım 2018

Dekorasyon Dergisi Coastal Living, Wayfair.com’a Tavsiyelerde Bulunuyor

Bir derginin ürünlerinin bir e-ticaret sitesinde o derginin editörü tarafından onaylanarak satışa sunulması Türkiye’de örneğine pek rastlanmayan bir iş birliği diyebiliriz. Yurt dışında bu işbirliğine imza atan şirketler ise Wayfair.com ve Coastal Living oldu. Bu anlaşmayla birlikte ev dekorasyon dergisi olan Coastal Living‘in okuyucuları artık, derginin editörlerinin önerdiği ürünleri, dekorasyon ürünlerinin satıldığı Wayfair.com’dan satın alabilecekler.

Wayfair‘in yeni Coastal Living sekmesinde, Coastal Living dergisindeki ürünlere linkler verilerek satış yapılıyor. Bu ürünler arasında derginin editörlerinin seçtiği ev dekoru ve tasarımıyla ilgili ürünler de bulunmakta.

Internetretailer‘ın haberine göre, Wayfair’in Coastal Living sekmesinde satışa sunulan ürünler arasında mobilyalar, sofra takımları, tekstil ve ev ürünleri ve sahil yaşamıyla ilgisi olan stil, seyahat ve yemek ürünleri gibi çeşitli kategoriler bulunmakta. Kullanıcılar, sitede verilen bir link ile dergiye üye olabiliyorlar.

Okuyucuları dergi üzerinden doğrudan satın almaya yönlendirmek zor olduğu için bu şekilde bir e-ticaret şirketi üzerinden derginin prestijini ve fikir önderliğini kullanarak kullanıcıları satışa yönlendirmek hem satışları arttırabilir hem de derginin ulaştığı kitleyi genişletebilir.

Türkiye’de de bu tarz girişimler olursa şirketler basılı dergi sektörüne de biraz hareketlenme getirerek, o dergi takipçilerini online alışverişe çekebilir ve böylece satış konusunda yeni bir alan yaratabilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*