21 Kasım 2018

Delivery Hero, Hintli Online Yemek Servisine 5 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

delivery hero
Alman merkezli Delivery Hero, geçtiğimiz yıl Ağustos Güney Kore’nin ardından Çin pazarına açılmıştı ve ardından Kasım ayında Asya pazarında büyük potansiyel taşıyan Rusya pazarındaki yerini sağlamlaştırmak için Rus şirket Foodik ile de bir anlaşma yapan şirket şimdi de gözünü Hindistan e-ticaret pazarına dikmiş görünüyor.

Hint’li online yemek servis şirketi TastyKhana’ya 5 milyon dolarlık bir yatırım yapan Delivery Hero’nun bu şirkete yaptığı ilk yatırım değil. Delivery Hero’nun 2012’nin başlarında bu şirkete bir yatırımı daha bulunuyor. Bu yatırım ile beraber uluslararası pazarlarda hizmet veren Delivery Hero’nun çalışma prensibinin TastyKhana’ya aktarılacağı ve yatırımın Hintli şirketin daha iyi bir hizmet vermesi için kullanılacağı belirtiliyor.

Ülke genelinde 7 şehirde toplamda 3000 restoran ile hizmet veren tastyKhana’nın 2012 yılında aldığı siparişlerin oranı %400 arttı. Delivery Hero’nun bu şirkete yatırım yapmasının nedenlerinden biri olarak da bu hızlı büyüme gösteriliyor. İnternet tabanlı sisteminin yanı sıra iOS, Android, BlackBerry için geliştirilen mobil uygulamalarıyla da hizmet sağlayan TastyKhana’nın bu yatırım sonrasında Hindistan’daki diğer şehirlere de açılması bekleniyor.

Bugüne kadar 100 milyon dolarlık yatırım alan Delivery Hero, Hindistan’la beraber toplamda 14 pazarda kendine yer edinmiş oldu. Aldıkları yatırımlar ve sahip oldukları bilgileri diğer ülkelerdeki küçük ve gelişmekte olan şirketlere yatırım yaparak, onlarla paylaşacaklarını belirten Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg, bu şirketlerin gelişmesine katkı sağlamak istediklerini dile getirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*