19 Kasım 2018

Delivery Hero, Online Paket Servis Hizmetini Çin’e Taşıdı

Berlin merkezli online paket servis şirketi Delivery Hero, geçtiğimiz cuma günü Asya’daki ikinci pazarı olan Çin’e giriş yaptı. Şirket iki ay önce de Güney Kore’deki YoGiYo ile Asya’daki pazara ayak basmıştı.

Elde ettiği 25 milyon dolarlık gelirle 12. pazarını Çin’de açan şirket, Çin’deki online paket servis hizmetini yönetmesi için Waimai Chaoren (Google Çeviri’deki anlamı Paket Servis Süpermeni) adında Şangay merkezli bir ofis kurdu.

Delivery Hero’nun Özel Projeler Yöneticisi Markus Fuhrmann iş doğru yapıldığında iyi sonuçlar getirecek zor bir pazar da olsa ekiplerinin şirketlerini Çin ve Asya’ya açma konusunda çok tecrübeli olduğunu söyledi. Markus Fuhrmann’ın teknik ekibi yukarıda da belirttiğimiz gibi iki ay önce Delivery Hero’nun Güney Kore pazarını açmıştı.

Delivery Hero, şu an dünya genelinde 22.000 restoranı kullanıcılarla buluşturuyor ve bugüne kadar toplam 10 milyon kişiye online paket servis almasına yardımcı oldu. Basında yer almasa da mobiSights‘da yer alan bilgiye göre, Delivery Hero’nun Çin’de bir pazar açmasının sebebinin, şirketin yakın zamanlarda satın aldığı restoran paket servis sitesi Aimifan.com olduğu düşünülüyor.

Şu an Çin’in Şangay Puxi bölgesinde hizmet veren Delivery Hero, daha çok şehre hizmet verebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Belki de bu ülkelerden biri Yemeksepeti‘nin hakim olduğu Türkiye olabilir. Bu giriş Yemeksepeti’ne karşı da olabilir, Yemeksepeti ile beraber de.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*