12 Aralık 2018

Online Alışveriş Yapanlar Bu Sene Alışverişlerinde Daha Fazla Harcayacak

Online alışverişle ilgili yapılan araştırmalara bir yenisi daha eklendi.

Deloitte tarafından yapılan bir araştırmaya göre online alışveriş yapmayı tercih eden kesim, bu sene online alışverişlerinde daha fazla para harcayacak.

Mart 5 ile Mart 7 arasında 1000 ABDli tüketici ile yapılan araştırmaya göre, tüketicilerin %47’si bu sene daha fazla online alışveriş yapacak. Bu oranın 2011 yılında gerçekleştirilen benzer araştırmada %38, 2010 yılında ise %33 olduğu Deloitte yetkililerince paylaşıldı.

Özellikle gelir seviyesi yüksek olan tüketicilerin online alışverişe harcayacakları parayı arttıracaklarını belirten araştırma yetkilileri, senelik $100.000’in üzerinde kazanan tüketicilerin %63’ünün, $100.000’in altında kazanan kesimin ise %44’ünün bu sene daha fazla online alışveriş yaptıklarını açıkladılar.

Araştırmada yer alan tüketicilerin %58’i webde ürünleri daha ucuza bulabildiklerini ifade ettikleri araştırmada belirtilirken, geçen senenin araştırmasında bu oranın %53 olduğu paylaşıldı.

Bu seneki araştırmada online alışveriş yapan kesimin %30’unun online satış yapan sitelerden kargo bilgilerini mobil uygulama, mesaj ya da sosyal medya aracılığı ile kendileri ile paylaşmalarını istedikleri belirtilirken, bu oranın geçen sene %24 olduğu ifade edildi.

Araştırmaya katılan tüketicilerin %50’sinin offline mağazalardayken akıllı telefonlarını alışveriş faaliyetleri için kullandıkları da Deloitte tarafından belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*