19 Kasım 2018

Deloitte, QlikView ile Stratejik İş Ortaklığına İmza Attı

Deloitte Türkiye, Qlik’in Türkiye resmi distribütörü olan QlikView Türkiye ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. İş ortaklığı kapsamında Deloitte Türkiye, müşterilerine sunmuş olduğu danışmanlık ve iş analitiği hizmetlerinde QlikView’un modern iş zekâsı ve görselleştirmeye yönelik analitik teknolojilerinden faydalanacak.

International Data Corporation (IDC)’nin yayımlamış olduğu son raporlara göre global iş analitiği hizmetleri piyasası, $20 Milyar Dolar seviyesine ulaştı. 2016 yılına uzanan tahminlere göre de yıllık bazda iki haneli büyüme rakamlarını yakalaması bekleniyor.  Günümüzde büyük veri yükü, küreselleşen rekabet ve giderek daha kritik hale gelen risk ve uyum gereksinimleri doğrultusunda performanslarını yükseltmek ve stratejik kararlar almak amacıyla iş analitiğine yönelen firmalar rakiplerine oranla büyüme hızı ve maliyet anlamında belirgin avantajlara sahip oluyor. İş analitiği bir çok sektörde operasyonel verimlilikten risk yönetimine, pazarlama yatırımlarının geri dönüşünün artırılmasından, inovasyon stratejilerine kadar farklı iş amaçlarına yönelik olarak uygulanıyor.

Deloitte Türkiye İş Analitiği Lideri Güneş Süsler konuyla ilgili olarak; “Bugün tüm dünyada İş analitiği danışmanlığı konusunda 2 Milyar dolardan fazla geliri ve konuya dedike 10,000’in üzerinde kaynağıyla Deloitte, Gartner’in raporlarında da görülebileceği gibi liderler kategorisinde yer alıyor. Bunu da sektörel ve fonksiyonel uzmanlığımızı analitik yetkinliklerimizle birleştirmemize borçluyuz. Global stratejimize paralel olarak Deloitte Türkiye olarak da İş Analitiğine yönelik (veri keşfi, görselleştirme ve ileri analitik) yetkinlik ve hizmetlerimizin gelişimine önemli yatırımlar yapmaktayız. QlikView ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç duydukları içgörüleri Qlik’in inovatif ve hızlı sonuca ulaştıran görsel teknolojilerini kullanarak daha etkin bir şekilde sağlayabileceğiz. Aynı zamanda geliştirdiğimiz analitik çözümleri kullanımı kolay araçlara çevirebilmenin avantajlarını sunabiliyor olacağız.”  dedi.

QlikView Türkiye Genel Müdürü Ruhver Barengi ise, “Ana firma Qlik’in global stratejilerine paralel olarak Türkiye’de iş ortaklığı ağını güçlendirmek için çok yoğun bir faaliyet içindeyiz. Deloitte ile Qlik’in global bazda imzalamış olduğu iş ortaklığı anlaşmasını Türkiye’ye de taşımanın sektöre büyük katkısı olacağına inanıyoruz. İş zekası ve İş analitiği implementasyonları konusunda dünya liderleri arasında yer alan Deloitte’un Türkiye’de de uzman bir QlikView ekibi oluşturarak konunun hem yönetim danışmanlığı hem de bizzat teknolojik implementasyon tarafında olmasının pazarda çok önemli bir boşluğu dolduracağını düşünüyoruz.” dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*