19 Aralık 2018

Tüketiciler Reklam Aralarında Tabletleriyle Alışveriş Yapacaklar

Tablet bilgisayarların mobil ticaretteki önemi hızla artıyor. Deloitte, tablet bilgisayar satışlarının hızlı artışını da göz önüne alarak gerçekleştirdiği yeni araştırmasında, TV reklamları ve tablet bilgisayarlarla alışveriş arasındaki bağlantıyı gözler önüne seriyor.

İngiltere’de 4000 tüketici ile gerçekleştirilen araştırmada, geçen hafta içerisinde gerçekleşen Edinburgh International Television Festival’i esnasında tüketicilerin %50’sinin TV izlerken internete bağlandığı ortaya çıktı.

Festival esnasında, araştırma katılımcılarının sadece %22’si TV izlerken kesinlikle internete bağlanmadıklarını ilettiler. Araştırmaya katılan kadın tüketicilerin ise yarısı, TV izlerken alışveriş sitelerini ziyaret ettiklerini belirttiler.

Gelecek sene içerisinde araştırma katılımcıların %13’ünün tablet bilgisayar alma planları olduğu da araştırma ile ortaya çıktı.

Deloitte Global Teknoloji Yöneticisi Jolyon Barker, televizyonun bünyesindeki programlar ya da reklamlarla tüketicileri alışverişe yönlendirebileceğini, tüketicilerin tablet bilgisayarlarıyla alışveriş yapmaya yatkınlıklarının çeşitli araştırmalarla kanıtlandığını, reklam verenlerin artık yayınladıkları reklamlarla tüketicileri online araştırmaya daha sonra da alışverişe yönlendirmelerinin mümkün olduğunu belirtiyor.

TV reklamlarının internette araştırmaya yönlendirip yönlendirmediğininin de araştırıldığı raporda, özellikle genç kesimde bu bağlantının daha güçlü olduğu belirtiliyor.

Tüketicilerin, online araştırma yapmadan alışveriş yapmamayı tercih ettiklerini de belirten Barker, mobil ticaretin TV reklamları ile bir araya gelerek başarılı sonuçlar doğurabileceğine değiniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*