16 Aralık 2018

Delta Uçuşlarında Amazon’a Bedava Erişim Sunacak

Delta Havayolları, yeni yaptığı bir açıklama ile uçuşlarında Wi-Fi hizmetlerinden yararlanarak internette gezinen müşterilerine Amazon sitelerine girişi ücretsiz sunacağını belirtti.

Delta’nın uygulaması havayolları tarafından yolcularını alışverişe yönlendiren ilk uygulama değil.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Gilt, uçuş internet sağlayıcısı Gogo ile işbirliğine giderek, Delta, United, Virgin America, Alaska Airlines ve US Airways uçuşlarında yolculara başka hiçbir yerde bulamayacakları özel fırsatlar sunmaya başlamıştı. Gilt’in yanı sıra Ebay ve Zappos da uçak yolcularının sitelerine ücretsiz ulaşmalarına olanak tanımışlardı. Yalnız bu iki firmanın da hizmeti yaklaşık bir ay süreyle devam etti.

Bu firmalardan sonra uçaklardaki yolcuları hedefleyen bir işbirliği ile karşımıza çıkan Amazon, yine Gogo altyapısı ile şimdilik sadece Delta yolcularına Amazon.com ve AmazonWireless.com sitelerine erişmek adına ücretsiz internet hizmeti sunmaya başlayacak. Amazon yetkilileri, ücretsiz internet hizmetini Delta yolcularına kısa süreyle değil, sürekli olarak sunmayı hedeflediklerini, müşterilerinin uçuşları esnasında da kolaylıkla alışveriş yapabilmelerini sağlamanın amaçları olduğunu paylaştılar.

Delta Pazarlama ve Online Ticaret Başkan Yardımcısı Bob Kupbens, Delta’nın yenilikçi yapısı ile müşterilerine uçuşları esnasında farklı seçenekler sunmak için uğraştığını, Amazon sayfalarına ücretsiz erişimin müşterileri tarafından sevelirek kullanılacak bir uygulama olacağına inandıklarını açıkladı.

Delta, dünyanı en yaygın uçuş Wi-Fi ağına sahip olduğunu da öne sürerek, 800’den fazla uçaklarının Wi-Fi bağlantısı ile donatıldığını belirtti.

Gilt Groupe ile başlayıp hızla ilerleyen uçak yolcularını alışverişe yönlendirme çalışmaları, yolcular tarafından ne kadar sürede benimsenip kullanılmaya başlanacak, bunu zaman gösterecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*