14 Kasım 2018

Designlocks Kapandı! [Son Dakika]

Geçtiğimiz aylarda bizim de haberini yaptığımız farklı ve tasarım odaklı ürünlerin satışının yapıldığı DesignLocks bugün kapandığını ana sayfasından kullanıcılarına duyurdu. Her gün farklı ve özgün tasarımları kullanıcılarına sunan DesignLocks’un ekibi Türkiye pazarından çekilme kararı alan Rocket Internet‘in eski çalışanlarından oluşmaktaydı. Bilindiği gibi Rocket Internet‘in çıkışıyla beraber Türk e-ticaretinde istihdam ve yeni girişim anlamında epey bir hareketlilik oluşmuştu.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız DesignLocks’un Kurucu Ortağı Engin Göndiken artan maliyetler ve beklenilen satış rakamlarına ulaşamadıkları için bu kararı aldıklarını söyledi ve maddi sorunların şirketin kapanmasının arkasındaki en büyük etken olduğunu da sözlerine ekledi.

Bugünden itibaren sipariş almayacaklarını belirten şirket, bugüne kadar verilen tüm siparişlerin eksiksiz bir şekilde kullanıcılara ulaştıracağını da söylüyor. Çıkış haberini yaparken son derece heyecanlandığımız DesignLocks’un bu kadar kısa sürede kapanmış olması EticaretMag olarak bizleri çok üzdü. Çalışanlarına bundan sonraki girişimlerinde başarılar diliyoruz.

Design Locks KapandiSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. misafir der ki:

  Dökülmeler hızlandı

 2. alessandro der ki:

  Gerçekten çok üzüldüm, sizin sayenizde haberdar olup, üye olduğum ve takip ettiğim bir siteydi, bir girişim, bir dükkan kapanması, bir umudun sönmesi kadar üzücü bir şey yoktur heralde , Allah yardımcıları olsun, inşallah önümüzdeki günlerde başarılı işlere imza atarlar.

 3. Ercan KESKİN der ki:

  Üzücü bir durum gerçekten her sabah gelen bültenlerini dikkatle incelerdim.

 4. 2013 belki de kapanmaların yılı olacak. Havlu atanlar çoğalacak.

Geribildirimler

 1. […] yılı ortasında Rocket Internet girişimleri ve sonunda Pabbuc ile Kupongezgini, Ocak 2013′te Designlocks, Şubat 2013′te Gurunzi, Mart 2013′te Gimora ve Memurfoni ayakta kalacak kadar satış […]

Fikrini söyle

*