19 Kasım 2018

Tüketiciler Kredi Kartı Bilgilerini Paylaşmak İçin Sosyal Mecralara Güvenmiyor

Sosyal medyada oldukça fazla vakit geçirmelerine rağmen, Digitas tarafından yapılan bir araştırmaya göre tüketiciler kredi kartı bilgilerini bu mecralar üzerinde paylaşmaya hala hazır değiller.

Digitas ve Harris Interactive tarafından Ocak ayında 2247 tüketici ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, tüketiciler Facebook dahil olmak üzere, sosyal platformlarda alışveriş yapmaya henüz çok açık değiller.

Katılımcıların %55’inin henüz sosyal medya üzerinde kredi kartı bilgilerini paylaşmaya hazır olmadıklarını belirten Digitas yetkilileri, bu konuda genç tüketicilerin yaşlılardan, erkeklerin ise bayanlardan daha rahat olduklarını, ABD’de senede 35.000 dolar ve üzerinde para kazanan kesimin de kredi kartı bilgilerini sosyal medyada paylaşmaya daha açık olduklarını iletiyor.

5 sene içerisinde ABD’de sosyal medya üzerinden alışverişlerin 30 milyar dolara çıkacağının öngörüldüğünü ileten Digitas, markalara tüketicileri sosyal medyada alışverişe alıştırmak konusunda iş düştüğünü paylaşıyor.

Digitas, markaları hem mobil sosyal medya kullanım trafiğini dikkate almaları hem de tüketicilerin güvenlik endişelerini gidermeleri konusunda daha dikkatli ve atak olmaya çağırıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*