14 Kasım 2018

Dijital Bilgi Ekranları ile Zengin İçerikli Tanıtımın 10 Püf Noktası

Sistem9-digital_signage-dijital_bilgi_ekranları-eticaret-webroomingDünyada 11 ülkede Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler prensibiyle her ölçekteki firmaya dijital yayın ve bilgilendirme ekranı hizmeti sunan Sistem 9 bu alanın şirketlere sağladığı yararları açıklayan bir rehber hazırladı. E-ticarette online-offline mağaza entegrasyonunu webrooming’le birlikte düşündüğümüzde dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının önem taşıdığı anlaşılıyor.

Türkiye’de dijital yayın ve bilgilendirme ekranı olarak bilinen alanda yüzde 75’lik pazar payına sahip olan Sistem 9’un Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Akın, hizmetlerinin firmalara sağladığı yararları 10 maddede sıraladı:

İlgili yazı: E-Ticarette Dijital Reklamların Yeni Merkezi Kuaför Salonları ve Akaryakıt İstasyonları

1. Kurum, kuruluş veya firmalar içerik ve görsellerini dijital ekranlar üzerinden anında güncelleyebiliyor. Ayrıca bu ekranları kullanarak personellerine istedikleri zaman eğitim verebiliyor.

2. Bilgi ve görsellerini ekranlara haftanın her günü ya da günün belli saatlerinde istenilen zaman diliminde yansıtabilirsiniz. Müşterilerinin geribildirim, yorum ve hatta anketlere verdiği yanıtları da ekrandan gösterebilirsiniz.

3. Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının sunduğu gerçek ve algılanan bekleme sürelerini azaltan özelliğinden yararlanıp müşteri memnuniyetini arttırarak marka bilincini pekiştirmeniz mümkün.

4. Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarını birden fazla lokasyonda, görsel tutarlılık ve uyum içinde tek merkezden kontrol etmiş olacaksınız.  Bu da webrooming performansını artıracak.

5. Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının interaktif özelliği sayesinde müşterilere özel hizmet veya teklifler sunup onlarla iletişime geçebilecek, etkileşimli yönlendirme seçenekleri sunabileceksiniz.

Sistem9-digital_signage-dijital_bilgi_ekranları-eticaret-webrooming

6. Dijital yayın ve bilgilendirme ekranları sayesinde grafik, tasarım, baskı, kâğıt, nakliye gibi operasyonel giderlerden kurtulup maliyet yükünü azaltma imkanınız olacak.

7. Kurumlar dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarıyla müşteri sadakati yaratmak için maç sonucu, hava-yol durumu gibi içerikleri, promosyon veya duyurularını anında müşterilerine iletebiliyorlar.

8. Görsel bilgi ekranlarının sunduğu yüksek çözünürlüklü hareketli grafikler ve videoları kullanarak daha fazla dikkat çekip müşterinin satın alma duygusunu teşvik edebilirsiniz.

9. Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının gücünden yararlanarak yenilikçi zengin içerikli bir tanıtım platformuna kavuşup müşteriye ileri teknolojiye sahip mağaza tasarımları sunabilir ve böylece müşteri çekebilirsiniz.

10. Dijital yayın ve bilgilendirme ekranları aracılığıyla özel fırsatları veya indirim kuponlarını sunarak ekrana bakan kişi sayısını arttırabilirsiniz. Müşterinin paylaştığı fotoğraf, video, sosyal durum ve etiketlerini de ekranlara yansıtabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*