16 Kasım 2018

Dijital Kampanyaları Değiştirecek 2 Trend

Tüketiciler kendilerini bir marka ile ilişkilendirmeden önce, bir reklam ile ilişkilendirmeliler. Dijital dünya ve büyük veri, şirketlerin tüketiciler ile bağlanmasını ve birbirleri ile rekabet etmelerini kolaylaştırıyor. 2015 yılına geldiğimizde, bir uzman, dijital kampanyaların yönelimlerini değiştirecek iki trendin varlığını anlatıyor.

Birinci olarak, tüketici ilişkileri güçleniyor, zayıflamıyor.

“Kişiselleştirilmiş online reklamlar Kuzey Amerika pazarında ortaya çıktı ve markalar ile ilişkiler farklı olsa da, Avrupa pazarı kişiselleştirmenin gerçek ticari gücünü anlıyor. Bu dijital reklam mecrasının ortaya çıkması öncelikle tek reklam ile tüm hedef kitleyi vurmaya yönelik televizyon reklamlarının değiştirilip online’a taşınması ile oldu. Günümüzde kişiselleştirilmiş dijital reklam gerçekten işe yarıyor ama henüz her iki bölgede de gelişmekte, özellikle Kuzey Amerika’da” diyor SundaySky’ın Creative Direktörü Elad Ben-David.

Örneğin bir bilgisayar firmasının reklamlarında bir aile, bir iş adamı ve bir kolej öğrencisi rol alıp, bu tüketici alt segmentlerine ayrı ayrı mesaj verebiliyor.

İkinci olarak, programmatic satın alma değerini gösteriyor.

ABD’li reklamcılar programmatic satın almayı tam verimli kullanabilmek için hala çalışıyorlar ve Avrupalı reklamcılar da onların ayak izlerini takip ediyorlar. Aslında bu spesifik bir pazarın işlevselliği ile alakalı. İster İngilizce, İtalyanca veya İspanyolca konuşun, asla size herhangi bir başkası olarak davranılmasını istemezsiniz” diyor Ben-David.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*