21 Kasım 2018

Dijital reklamın guruları Türkiye’de native reklam konuşacak

İçerik-içerik_pazarlama-native_reklam-reklam-eticaretDijital reklamcılıkta son dönemlerin yükselen trendi olan native reklam, IAB Türkiye ve The Best Of Global Digital Marketing tarafından düzenlenen “İçerik Pazarlaması & Native Reklam Başarı Öyküleri” seminerinde sektörün uluslararası uzmanları tarafından anlatılacak.

İçerik pazarlaması ve native reklamın sırları

Pazardaki yenilikler, gelişmeler hakkında dijital dünyayı bilgilendirmek amacıyla tasarlanan seminerde Best Marketing International CEO’su Hando Sinisalu, e-ticarette içerik pazarlaması, içerik pazarlaması ve big data, hikaye anlatımının geleceği konularında bilgi aktaracak.

Brand Movers CEO’su ve aynı zamanda Native Advertising Institute Kurucu ve CEO’su Jesper Laursen ise içerik pazarlama stratejisi yaratılması, içerik pazarlamada etkililik ölçümü ve native reklam hakkında konuşacak; dünyadan ve Türkiye’den örnekler verecek.

Mynet ve Onedio’nun Altın; EngageYa’nın Gümüş; Ligatus ve Reklam Native’in Bronz Sponsorluğunu üstlendiği etkinliğin tanıtım faaliyetleri SesliHarfler tarafından yürütülüyor.

İlgili yazı: E-Ticaretin Yeni Gelir Kapısı Native Reklamlar

Advertoryalin dijital versiyonu

Geleneksel mecralardaki advertorial çalışmalarının dijital versiyonu olarak tarif edilebilecek olan “native” veya doğal reklam, markaların hikayelerini eğitici ve eğlendirici içeriklerle anlatarak müşterisiyle etkileşime geçmesini sağlıyor. Native reklamda marka mesajları, farklı mecralarda yer alan video ya da makalelerin içine, mecranın genel yapısına uygun biçimde yerleştiriliyor ve kullanıcı deneyimini kesintiye uğratmadığı için daha etkili oluyor. Özellikle dijital mecralarda viral yayılım potansiyeli de taşıyan native reklamlar, tüketicilerin ilgilendikleri içeriği tüketirken markayla reklam görüntüsünden uzak, doğal bir şekilde karşılaşmasını ve etkileşime geçmesini sağlıyor.

Yurt içi ve yurt dışından örnekler üzerinden dijital reklamcılığın yükselen trendine ışık tutacak olan seminer 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü Hilton Bomonti’de düzenlenecek. Katılım sayısı 90 kişi ile sınırlanan ve tam gün sürecek olan seminere katılım için 0 212 245 44 96 numaralı telefondan IAB Türkiye ile irtibata geçebilirsiniz.

İlgili yazı: İçerik Pazarlama, Reklamcılığın Native Geleceği

HANDO SINISALU – Best Marketing International, CEO

Pazarlama gazetecisi, araştırmacı, konferans konuşmacısı ve yapımcı Hando Sinisalu, Best Marketing International kurucusu ve CEO’su olarak görev yapıyor. 30’u aşkın ülkede 200’den fazla konferans düzenleyen Sinisalu, içerik yaratımı ve etkinlik/işletme yönetimi konularında deneyim sahibi. Başarılı dijital pazarlama projelerini toplayan ve analiz eden Hando Sinisalu “The Best of Global Digital Marketing Show”un organizatörü. Aynı zamanda “The Best of Global Digital Marketing: The Storybook” adlı bir de kitabı bulunuyor. Hando Sinisalu, Ohio Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

JESPER LAURSEN – Brand Movers, CEO; Native Advertising Institute, Kurucu & CEO

Gazeteci ve girişimci Jesper Laursen, profesyonel hayatını “hikaye anlatımı” üzerine odaklayarak sürdürüyor. On yılı aşkın bir süredir kendi medya şirketlerini ve içerik pazarlama ajanslarını yöneten Jesper Laursen’in ajansı Brand Movers, birçok firmanın içerikle başarıya ulaşmasına destek oluyor. İskandinavya’nın en büyük içerik pazarlaması konferansı Clever Content’e de ev sahipliği yapıyor. Ajans araştırmalar ve masterclass eğitimlerinin yanı sıra Kuzey Avrupa’nın en kapsamlı dergisi Content Marketing Magazine’i de yayınlıyor. Seminerin programına IAB Türkiye web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. www.iabturkiye.orgSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*