16 Kasım 2018

Dijitalleşen KOBİ’ler İçin 3 Tavsiye

Çoğu KOBİ artık kendine dijital mecralarda niş pazarlar bulabiliyor. Ama bu iş göründüğü kadar kolay değil, yolda bekleyen bazı tehlikeler var. Biz de, dijitalleşmek isteyen KOBİ’ler için 3 basit tavsiyemizi sunalım dedik.

Huzzah Media’nın Ürün Geliştirme Müdürü Lance Brown, dijitalleşmeye başlamanın göründüğü kadar kolay olmadığını belirtiyor. Yaptıkları araştırmalara göre her 10 KOBİ’den 7’si, dijitalleşmek için gerekli zaman ve paraya sahip olmadıklarını belirtmiş. Gerçek ise, online programlarını nasıl yöneteceklerini bilen ve amaçlarını doğru belirleyen işletmeler, dijital dünyanın çetin rekabet koşullarına büyük avantaj ile başlıyorlar. Bunu başarmak için de aslında izlenmesi gereken basit adımlar var.

Öncelikle, sosyal mecraları göz ardı etmeyin. Sizin için önemli olacak sosyal ağları belirleyin ve buralardaki varlığınızı düzene sokun. Sosyal ağları iyi yönetin. Müşteriler artık markalar ile etkileşimlerinin satın alma eylemi dışına da taşmasını istiyorlar. Sosyal ağlar, sosyal medya ve sosyal mecralar, müşterileriniz ile birebir iletişime geçip, marka kimliğinizi ve tüzel kişiliğinizi göstermeniz açısından çok yararlılar.

Yerel müşterilerinizi ödüllendirin. Ödül programları müşteri sadakati yaratmada genellikle her zaman işe yarar. Eğer ödül programlarını doğru yönetebilirseniz, her zaman harcadığınızın daha fazlası yükselen satışlar olarak size geri dönecek.

İnternet siteniz çok önemli olacak. Sitenizin kolay kullanılabilir ve müşterinin işine yarayacak bilgileri barındırdığından emin olun. İnternet sitenizi kurarken, mobil kullanıcıları sakın göz ardı etmeyin. Sitenizin cep telefonlarında da çalışabiliyor olması gerekiyor. Hatta bir mobil uygulama yazdırmak çok daha iyi olabilir. Bir mobil uygulama yardımı ile müşterilerinize indirimleri ve kampanyaları haber verebilirsiniz. Müşterileriniz doğrudan uygulama üzerinden alışveriş yapabilirler. Bir çok dijitalleşmiş KOBİ, mobil uygulamalarının büyük faydasını görüyor ve aylık cirolarının önemli bir kısmı mobil uygulamaları üzerinden geliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*