21 Haziran 2018

Walt Disney Hem Amazonla Hem Netflixle Anlaşma İmzaladı

Online video hizmetini yaygınlaştırmak için hızla çalışmalara devam eden Amazon, yeni bir anlaşma ile Netflixle başbaşa yarışmaya verdiği önemi yeniden göstermiş oldu.

Son zamanlarda ardı ardına online içerik hizmeti için anlaşmalar imzalayan Amazon’un anlaşmaya vardığı son firma Disney – ABC oldu.

Yeni anlaşma ile Amazon Prime üyelerinin 800’den fazla başlıkta içeriğe ulaşabilecekleri belirtilirken, Lost, Gray’s Anatomy, X-Men Evolution, Felicity gibi pekçok popüler başlığın Amazon Prime üyelerine ücretsiz olarak sunulacağı bilgisi paylaşıldı.

Disney – ABC ile anlaşma imzalayan tek firma Amazon değil. ABD online video ve DVD gönderim sektörünün bir numarası Netflix de firma ile anlaşma imzalayarak, zaten bünyesinde bulunan Disney – ABC yapımlarının bünyesinde izlenilmeye devam etmesini garantilemek amacı ile anlaşmasını yeniledi. Netflix bir süre önce Starz yapımlarının yayın hakkını anlaşmazlık dolayısı ile kaybetmişti.

Netflix’in son dönemde geçirdiği zor günler ile oldukça hareketlenen ABD online video sektöründe firmaların yeni adımları ise merak konusu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*