16 Aralık 2018

Disney Annelere Özel Blog Babble’ı 40 Milyon Dolara Satın Aldı

Disney, 5 yıldır özellikle anne bloggerların yoğun ilgisi ile yayın yapan web sitesi Babble.com‘u Business Insider tarafından belirtildiğine göre 40 milyon dolara satın aldı.

Bünyesinde 200’den fazla anne bloggerın bulunduğu, geçen ay içerisinde 2.7 milyon tekil ziyaretçiyi sayfalarında ağırlayan Babble.com, bünyesinde bebek isimlendirme ve mama tarifleri gibi bebeklerle alakalı pekçok konu barındırıyor.

Birçok bebek markasının reklamveren olarak yer aldığı sitenin satın alımı ile Disney’in çocuk sahibi aileler ile daha yakın ilişkiler kurmayı planladığı belirtiliyor.

Babble.com’ın 2011 yılını 8 milyon dolara yakın bir ciro ile tamamlayacağı da belirtilirken, sitenin 6 milyon dolar yatırım aldığı da paylaşılıyor.

Yakın zamanda YouTube ile içerik anlaşması imzalayarak, online ortamda izleyicilerine ulaşmadaki sıkıntılarını gidermeye çalışan Disney, görünen o ki anne ve babaların da bu mecrada dikkatini çekmek için oldukça büyük çaba sarfediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*