20 Kasım 2018

Online Gözlük Deneme ve Satış Sitesi Ditto’ya 3 Milyon Dolar Yatırım

Online gözlük satışı yapan, aynı zamanda kullanıcıların resimlerini yükleyerek gözlükleri sanal ortamda denemelerine olanak tanıyan Ditto, 3 Milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Online kullanıcıların webcamleriyle çektikleri resim ve videoları siteye ekleyerek beğendikleri gözlükleri denemelerine olanak tanıyan, bu resimlerin Facebook arkadaş çevresiyle paylaşılmasını da destekleyen bir altyapı sunan Ditto’nun yatırımcısının August Capital olduğu belirtildi.

August Capital ortaklarından Howard Hartenbaum, online alışverişin hızla boyut atladığını, buna rağmen konu online gözlük alışverişine geldiğinde tüketicilerin denemeden alışveriş yapmaya sıcak bakmadıklarını açıklayarak, Ditto’nun hem sanal ortamda gözlük deneme hizmeti hem de Facebook arkadaşlarının gözlüklerin duruşu ile ilgili yorum yapmalarına olanak tanıyan teknolojisi ile başarılara imza atacağına inandıklarını ifade etti.

Tüketicilerin online ortamda kıyafet denemelerini sağlayan farklı uygulamalar sektörde yer etmeye başlarken, oldukça kullanışlı ve online gözlük alma işini kolaylaştıran sanal gözlük deneme uygulama sitelerine örnek Ditto, rakipleri gibi offline sektörden pay almaya başlayacak gibi görünüyor.

Ditto kurucuları yatırımı nasıl kullanacakları konusunda ise her hangi bir bilgi vermiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. merhaba şu an da üzerine çalıştığımız konuda tam oturan bir bilgilendirme olmuş.Bununla birlikte ditto nun kazanç modeli nedir acaba?data toplamak ve satmak üzerine mi kurulu?

Fikrini söyle

*