15 Kasım 2018

Doğuş Grubu Rezervin Uygulaması İle Mobil Restoran Rezervasyon Sektörüne Girdi

Rezervin 8

Doğuş Grubu tarafından geliştirilen yeni mobil uygulama Rezervin, müşterilerin akıllı telefonları kullanarak restoranlarda anında rezervasyon yapmasını sağlıyor. Rezervin ile müşteriler uygun yeme-içme mekânlarını webde arayarak vakit kaybetmiyor ve doğrudan mobil uygulamayı kullanarak veya çağrı merkezini arayarak rezervasyon yapabiliyor.

Rezervin müşterilere seçtikleri restoran hakkında detaylı bilgiler de sağlayarak boş yer olup olmadığını bildiriyor ve rezervasyon iptali, rezervasyon teyidi ile hatırlatma uyarıları gibi bildirimler gönderiyor. Rezervin App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Rezarvasyon yönetimi ile restoranlarda yüksek performans

Rezervin sistemini kullanan restoranlar mobil uygulama ile rezervasyon alıyor ve dinamik masa yönetimi özelliğiyle rezervasyon iptali araçlarından yararlanarak işyerinde performansı artırıyor.

Bu temel seçeneklerin yanı sıra bekleme listesi yönetimi ile restoranlarda iş akışını da hızlandıran Rezervin, doluluk oranlarını artırarak işyerinde ajanda kullanma gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Restoranlar Rezervin sayesinde rezervasyon işlemleri ile iptallere ilişkin detaylı bilgilere gerçekli zamanlı olarak tüm platformlardan erişiyor ve raporlamayı hızlandırarak işletme maliyetleri azaltıyor.

 

rezervin 6

Zomato’ya karşı hamle

Rezervin portföyünde öncelikle Doğuş Grubu bünyesinde yer alan veya Doğuş Grubu tarafından pazarlanan markalar yer alıyor (Günaydın, Nusr-Et Steakhouse, Da Mario, Gigi, Anjelique, Emporio Armani Ristorante, Fenix, Gina, Kiva, Lacivert, Ulus 29).

Ancak bu daha başlangıç: Mobil rezervasyon uygulamalarının rekabeti artırmak için restoran portföyünü hızla genişleterek daha fazla sayıda bireysel ve kurumsal müşteriye hitap etmesi gerekiyor. Rezervin bu konuda hızla gelişme kaydedemezse sadece Doğuş Grubu markalarını pazarlayan bir uygulama olarak kalabilir.

Sektörde sıkı rekabet var

Rezervin ekibinin Mekanist’i satın alarak Türkiye’de hızla büyüyen Zomato karşısında rekabet gücünü artırmak için yeni özelliklerle fark yarıtması gerekiyor. Bakalım Rezervin uygulaması FixTable, TheFork (Tripadvisor), Papyon (Yemeksepeti) ve Zomato ile ne ölçüde rekabet edebilecek?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. İstanbul’un en gözde ve lüks mekanları bu bahsedilenler. Ve böyle mekanların bu uygulamaya tamah edeceğini pek düşünmüyorum açıkçası. Uygulama ile rezervasyon suistimal edilecektir ve bu işletmelerin bu ihtimal karşısında tutumları bence olumsuz olacaktır.

Fikrini söyle

*