15 Kasım 2018

Erkeklerin Angarya Alışverişlerine Yönelik Bir Site Daha: Dollar Shave Club

E-ticarette nişe gitme bir akım olarak hızla önemini arttırırken, yeni site sahipleri özellikle ABD’deki yoğun rekabette hedef kitlelerini ve ürünlerini daha dar tutarak kullanıcı kazanma çabası içerisine giriyorlar.

E-ticaret sektöründe bayanları hedefleyen siteler giyim ve kozmetik gibi zorunluluğa kaçmayan, ihtiyaç gidermekten öte kişisel memnuniyet sunan belli başlı alanlara ağırlık verseler de, hedef kitlesini sadece erkekler olarak belirlemiş olan birkaç site bu kitleyi zoraki ihtiyaçlarını giderme yöntemi ile vurmayı hedefliyor.

Sizlere Temmuz ayında tanıttığımız ManPacks, bu gruba dahil olan örneklerden birisiydi. Erkek tüketicilere, onları angarya alışverişlerinden kurtarmak amacı ile üç aylık sürelerle çorap, iççamaşırı gibi temel ihtiyaçlarını sunan site, geçtiğimiz aylarda kapsamına tıraş bıçağı, diş fırçası gibi ürünleri de eklemişti.

Bu alanda yeni kurulan bir site de Dollar Shave Club. Dollar Shave Club kullanıcılarına farklı paket seçenekleri ile sadece tıraş bıçağı sunuyor.

Ayda 1 dolara kullanıcılarına 5 adet çift bıçaklı, 6 dolara 4 adet 4 bıçaklı, 9 dolara ise 3 adet 6 bıçaklı jilet ve nemlendirici yollayacağını belirten firma kurucusu Michael Dubin, jilet firmalarının yüksek fiyatlarını pazarlama masraflarına bağlayarak, sadece sosyal medya üzerinden pazarlama yaparak fiyatları indirebildiklerini belirtiyor.

Bu anlamda rakipleri Manpacks’i çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla eleştiren Dubin, firmasının gelecek dönemlerde yine tıraşla alakalı farklı üyelik ürünleri sunmaya başlayacağını da paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*