13 Kasım 2018

Domino’s ABD’de 1 Yılda 1 Milyar Dolarlık Online Satışa Ulaştı

2008 yılından beri internetten sipariş alan Domino’s, 2011 Nisan ayı ile 2012 Nisan ayı arasında 1 milyar dolarlık online satış rakamına ulaştıklarını açıkladı.

2011 Haziran’ında iPhone, 2012 Şubatında use Android uygulamalarını yayına sokan site, dijital satış rakamlarına uygulama, web ve mobil üzerinden gelen satış toplamı ile ulaştıklarını açıkladı.

Toplam satışların %30’unun web üzerinden geldiğini açıklayan Domino’s, ABD’deki bu başarılı rakamların ardından 17 Haziran’a kadar ABD’de online alışveriş yapan müşterilerine online siparişlerinde %50 indirim sağlayarak teşekkür edeceklerini açıkladı.

1 milyar dolarlık online satış rakamına ulaşmalarında 2011’in sonunda sosyal medya üzerinde gerçekleştirdikleri başarılı kampanyanın etkisinin de olduğunu açıklayan Domino’s, sosyal medya üzerinde takipçilerine online siparişlerde geçerli olmak üzere bedava tanıtım pizzası verdiğini, bu bedava pizzayı alan tüketicilerin internet üzerinden ek sipariş verdiklerini açıkladı.

Ek siparişlerin yanı sıra, bedava ürünü alan tüketicilerin sosyal medyada kampanya hakkında yorum yaptıklarını, bu yorumların Facebook takipçi sayısında hızlı bir artışla sonuçlandığını paylaştı.

Domino’s, belirttiğine göre 2011 sonunda yaptığı bu kampanya ile tam 100.000 bedava pizza dağıttı. Firma kampanyanın sonuçlarından oldukça memnun kaldıklarını, 1 milyar dolar rakamına ulaşmalarında kampanyanın büyük etkisi olduğunu açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*