16 Kasım 2018

Dominos’tan Kendi Servis Aracını Kendin Yap Kampanyası

Dominos, pizza servislerini daha ilginç ve daha hızlı bir hale getirmek için yeni bir kampanya başlattı ve bu kampayada tüketicilerinden de yardım bekliyor. En iyi fikrin sahibini 10 bin dolarlık bir ödül bekliyor.

Ülkemizde de geniş bir ağa sahip olan Dominos, yeni bir kampanyayla gündeme gelmeyi planlıyor; ama bu sefer bunu pizzaya ekstra peynir ya da sos ile yapmayacak. Local Motors ile beraber çalışacak olan şirket, pizzalarını en iyi şekilde müşterilerine ulaştırmak ve kullanımı kolay, şık bir araç yapmak için Ultimate Delivery Vehicle Project adında bir kampanya başlattı.

Geçtiğimiz Pazartesi bu kampanya ile ilgili bir video yayınlayan şirket, itfaiyecilerin itfaiye araçları olduğunu, dondurma satıcılarının müzik çalan dondurma araçları olduğunu, peki neden pizzacılarında kendilerine ait bir araçları olmayacağını söylüyorlar. Bugüne kadar bu hizmet çoğunlukla şirketin sağladığı araçlarla yapılıyordu.

İşte tam bu noktada, Dominos tüketicileri devreye giriyor. Şirket, kullanıcılardan bir pizza arabası tasarlamalarını istiyor. Bu yarışmanın amacı “Dominos Dream Pizzamobile”ı (Dominos’un Pizza Teslimat Aracı) yapmak. En iyi tasarımı yapan kişi sadece 10.000 dolarlık bir ödül almayacak ve bir de bu aracın bir prototipi yapılacak.

Kullanıcılar tasarımlarını yaparken aracın dört tekerlekli, enerji tasarruflu olması gibi özelliklere de dikkat etmeleri gerekiyor. Tasarımda Dominos’un logosunda bulunması gerektiğini söylemek gerekebilir.

Türkiye’de her ne kadar genellikle motosikletli pizzacılar olsa da, yurt dışındaki pizza servislerinde otomobil ve benzeri araçlar kullanan şirketin Türkiye’de de böyle bir uygulamaya gideceği henüz bilinmiyor; ama İstanbul gibi trafiğin büyük sorun teşkil ettiği şehirlerde otomobil yerine daha ufak taşıma araçlarının kullanılması şu an için daha makul görünebilir. Ne de olsa şirketin satış politikası hıza dayanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*