14 Kasım 2018

Steve Jobs’ın Satın Almak İstediği Dropbox 250 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Cloud depolama ile online bilgi, resim, dosya depolama hizmeti sunan Dropbox, 250 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Yatırımın Index Ventures, Sequoia, Greylock, Benchmark, Accel, Goldman Sachs ve RIT Capital Partners tarafından desteklendiği belirtilirken, firmanın geçen seneki kazancının 240 milyon dolar olduğu paylaşıldı.

2gb’a kadar depolama hizmetini ücretsiz sunan, 50gb için aylık 10$, 100gb için ise aylık 20$ hizmet ücreti talep eden Dropbox’ın 50 milyona yakın üyesi olduğu, geçen seneye nazaran üye sayısında neredeyse 3 kat artış yaşandığı bildiriliyor.

Geçen sene, kısa bir süre önce aramızdan ayrılan Steve Jobs‘ın satın almak için 800 milyon dolar önerdiği firma, bünyesine yeni üye kazandıran her üyesine 250mb ücretsiz depolama alanı sunuyor.

175 ülkede faliyet gösteren Dropbox, yatırım ile uluslararası genişleme politikalarına ağırlık vereceklerini ve yeni işe alımlar gerçekleştireceklerini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Sinan Sığındı der ki:

    Dropbox oldukça etkileyici bir hizmet vermekte. Ofis içinde ve dışında kesintisiz erişim imkanı sağlamakta (internet, bilgisayar veya akıllı telefon olduğu sürece tabi). Kullanması da bir o kadar basit.

Geribildirimler

  1. […] Steve Jobs’ın Satın Almak İstediği Dropbox 250 Milyon Dolar Yatırım Aldı […]

Fikrini söyle

*