13 Kasım 2018

Dünya Çapında Facebook’taki En İyi 10 Moda Perakendecisi

Facebook üzerinden sosyal medya stratejisi geliştirmeye başlamadan önce, bu konu da başarılı markaların neler yaptığını görmek gerek. Stylophane adındaki bir dijital pazarlama ajansı, 3.000’den fazla moda ve güzellik markasının büyüme ve etkileşimini ölçen ücretsiz bir Sosyal İndeks hizmeti sunuyor.

Temmuz ayına ait analizlerini açıklamışlar. Biz de kendi yorumlarımızı ekleyerek sizlerle paylaşıyoruz.

 

Altar’d State

Altard-State

Bu marka özellikle kadınlar için benzersiz bir alışveriş deneyimi sunmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek konularını kendine görev edinmiş. Gelirinin bir kısmını hayır kurumlarına bağışlıyor, gönüllü çalışmak isteyenlere ücret ödüyor, aynı şekilde davranan başka markalara destek oluyor.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde en yüksek büyüme hızına sahip. 30 binden fazla beğeni ile bir önceki aya göre %31,74 büyüme sağlamış.

 

Zappos Couture

Zappos-Couture

Uluslararası moda ajanslarının en son kreasyonlarına göre ürünler çıkartan ultra stil sahibi bir marka. Özellikle hızlı satın alma süreci ve ücretsiz kargo hizmetleri ile ön plana çıkıyor.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde yükseliş bakımından üçüncü sırada. Neredeyse 24 bin beğeni almayı başaran sayfa önceki aya göre %11,86 büyümüş.

 

Torrid

Torrid

Torrid’in işi, en son trendde tasarımlara sahip büyük beden ürünler sunmak. Mayo, iç çamaşırı, aksesuar ve giysi bölümleri var.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde yükseliş bakımından dördüncü sırada. Bir ay içerisinde 65 bin beğeni alıp %11,59 büyümüş. Ayrıca 2008 adet de yorum almış.

 

Chie Mihara

Chie-Mihara

2002’de İspanya’da görücüye çıkan ayakkabıcı Chie Mihara, tasarım ve konfor özelliklerini ön planda tutan ve kadınların kadınlar için ayakkabı tasarladığı bir moda evi. Müşterilerini sayacak olursak; ABD’de Bergdorf Goodman ve Neiman Marcus, İngiltere’de Selfridges ve Paris’te Le Bon Marché.

Tüm Facebook sayfaları arasında etkileşim açısından birinci sırada.

 

James Avery Jewelry

James-Avery-Craftsman

Bir aile şirketi olan bu kuyumcu, gümüş, 14 ve 18 karat altından hem erkek hem kadınlar için mücevher tasarımları yapıyor, üretiyor, pazarlıyor ve kendi ürünlerini satıyor.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde etkileşim açısından birinci sırada. Bir ay içinde 1312 yorum, 49 binden fazla içerik beğenisi ve 2400’den fazla paylaşım almış.

 

eBags

eBags

Adından da anlaşılabileceği gibi bu marka bir çantacı. El çantasından seyahat bavullarına kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi var. 55 bin çeşit ürün sergileyen eBags’in demo videoları 2,5 milyon müşteri tarafından izlenmiş. 1999 yılından beri 20 milyon çanta satmışlar.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde etkileşim açısından ikinci sırada; yorumlar açısından ise birinci sırada. Bir ay içinde 23 binden fazla yorum, 26 binden fazla ierik beğenisi ve 3400 paylaşım almış.

 

Manic Panic

Manic-Panic

Kendi alt-kültür kozmetik, saç boyası ve moda aksesuarlarını satıyor. 1977’de punk stili bir butik olarak açılan firmanın kurucuları kız kardeşler Tish ve Snooky, zamanın ünlü müzik gruplarından Blondie’nin de üyelerinden.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde etkileşim açısından üçüncü sırada. Bir ay içinde 1994 yorum, 88 binden fazla içerik beğenisi ve 5 binden fazla paylaşım almış.

 

Ashley Stewart

Ashley-Stewart

Şehirli büyük beden kadınlar için özel koleksiyonlar sunan Ashley Stewart, hem seksi hem ilham verici olma msiyonunda. ABD’de New York’tan Los Angeles’a kadar bir çok yerde mağazaları var.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde etkileşim ve paylaşım açısından dördüncü sırada. 4 binden fazla yorum, 240 bine yaklaşan içerik beğenisi ve 11 binden fazla paylaşım almış. Hepsi bir ay içinde.

 

Yepme

Yepme

Hindistan menşeili bir online alışveriş sitesi. Hem erkekler hem de kadınlar için kreasyonları var. Ayrıca aksesuar da satıyor.

100 binden fazla fanı olan sayfalar içerisinde yorumlar konusunda ikinci, içerik beğenileri konusunda döEasy-Spiritrdüncü, paylaşımlar konusunda da beşinci sırada. Bir ay içinde 19 binden fazla yorum, 830 binden fazla içerik beğenisi ve 8000 paylaşım almış.

 

Easy Spirit

 

Konfor takıntısı olan kadınlar için ayakkabılar üreten Easy spirit markası aslında 30’dan fazla markaya sahip Jones Group’un bir alt şirketi. Kardeş şirketleri arasında Anne Klein, Jones New York, Gloria Vanderbilt ve Nine West gibi markalar var.

100 bin ile 10 bin arası fanı olan sayfalar içerisinde büyüme konusunda birinci ve etkileşim konusunda ikinci sırada. Bir ay içinde 3179 beğeni alarak %19,75 büyümüş.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*