21 Kasım 2018

Dünyada Son 10 Yılın En Beğenilen YouTube Reklamı Türk Hava Yolları’nın

Reklamları hazırlayan kreatif ajanslardan, tüm dünyadan kullanıcılara kadar herkes sevdiği reklamları oylayarak YouTube’da son on yıla damga vuran markalı reklamları Webby Awards işbirliğiyle belirlenmesine yardımcı oldu.

Türk Havayolları ve Crispin Porter & Bogusky ile Starcom, son 10 yılın en beğenilen YouTube reklamını hazırladılar: Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout.

Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout, 2012 yılındaki Legends on Board reklamının ardından gösterime girdikten sonra kısa süre içerisinde YouTube’da fırtınalar kopardı. İşin aslı, dünyanın en büyük iki süper starı arasındaki selfie çekme yarışını konu alan video, ilk üç günde 25 milyon kez izlendi. Dünyanın son trendlerinden “selfie” ile Kobe Bryant ve Messi gibi iki starın gücünü akıllıca bir araya getiren reklam YouTube Ads Leaderboard’un hem Aralık 2013  hem de Cannes Special Edition listelerinde üst sıraya yerleşti.

İlk beşe giren videolara bakmaya devam edelim:

İkinci sırada: Volkswagen’in 2011 Big Game spotu olan, Darth Vader kostümü giymiş 8 yaşındaki bir çocuğun yer aldığı The Force (Deutsch Los Angeles, MediaCom) videosu, daha televizyonda hiç kimse görmemişken 8 milyon kez izlendi.

Üçüncü sırada: Bir işi “kız gibi” yapmak konusundaki negatif algılara meydan okuyup paramparça eden Always #LikeAGirl (Leo Burnett, Starcom MediaVest Group.)

Dördüncü sırada: Volvo Trucks’ın kamyon testini destansı bir boyuta taşıyan The Epic Split feat. Van Damme (Forsman & Bodenfors) videosu.

Beşinci sırada: Konu güzellik olduğunda kendilerini en sert eleştirenlerin kimi zaman kadınların bizzat kendileri olabildiğini ortaya koyan Dove Real Beauty Sketches | You’re more beautiful than you think (Ogilvy Brazil, PHD, Mindshare.)

Burada adı geçen beş video toplamda 7,7 milyon saat izlendi. Bu süre 875 yıla denk düşüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout, 2012 yılındaki Legends on Board reklamının ardından gösterime girdikten sonra kısa süre içerisinde YouTube’da fırtınalar kopardı. İşin aslı, dünyanın en büyük iki süper starı arasındaki selfie çekme yarışını konu alan video, ilk üç günde 25 milyon kez izlendi. Dünyanın son trendlerinden “selfie” ile Kobe Bryant ve Messi gibi iki starın gücünü akıllıca bir araya getiren reklam YouTube Ads Leaderboard’un hem Aralık 2013 hem de Cannes Special Edition listelerinde üst sıraya yerleşti.

Fikrini söyle

*