12 Kasım 2018

Dünyanın En Hızlısı Bolt’a Kargo Firmasından Şaşırtıcı Teklif

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’ndan üç altın madalya ile dönen dünyaca ünlü Jamaikalı sprintere bir İngiliz ürün teslimat firmasından ilginç bir teklif geldi.

Online perakende ürünlerinin müşterilere dağıtımını gerçekleştiren İngiliz teslimat firması Shutl, yaşayan en hızlı adam olan Usain Bolt’a reddedemeyeceği bir teklif sundu.

Buna göre eğer Bolt, firma adına gerçekleştirilecek bir dağıtım görevinde yer alıp, kendilerine ait 898 saniyelik rekor teslimat süresinden daha hızlısını gerçekleştirebilirse, Shutl’un %1 hissesi ve yiyebildiği kadar McNuggets ile ödüllendirilecek. Firmanın McNuggets’ı seçmesinin ise özel bir anlamı var. Bu seneki 100 metre finalinden önce karnını McNugget’lar ile şişirdiğini ifade eden Bolt’un bu konudaki zaafı birçok kesim tarafından biliniyor.

Firma yetkilileri bu sıradışı teklifi Bolt’a bir mektup yazarak duyurma yolunu tercih etti. Mektubun viral etki yaratabilme potansiyelini çok iyi bilen dağıtım firması, bu sebeple yazıda resmiyetten uzak, eğlenceli bir üslup kullandı. Geçtiğimiz Pazar günü sona eren olimpiyatlardaki Bolt’un performansından oldukça etkilenmişe benzeyen Shutl, ayrıca kendilerini dünyanın en hızlı dağıtım ağı olarak konumlandırıyor.

Dünyanın en hızlı adamı Usain Bolt bu teklifi kabul eder mi bilinmez, ancak firmanın bu yolla paha biçilemez bir reklam yaptığını da kabul etmek lazım. Kendilerini dünyanın en hızlı adamıyla özdeşleştiren firma, bu şekilde teslimat konusunda kendi hızlarına da esprili bir gönderme yapmış oldu.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*