13 Aralık 2018

Düşük Ücretli Online ve Mobil Ödeme Platformu Dwolla’ya 5 Milyon Dolar Yatırım

2008 yılında ABD’de Iowa’da kurulan, 2009 yılının Aralık ayında tüm ABD’ye hizmet vermeye başlayan düşük ücretli ödeme seçenekleri ile dikkatleri üzerine toplayan Dwolla‘ya 5 milyon dolarlık yatırım yapıldı.

2 kişi ile kurulup, bugün itibari ile 17 kişilik çalışan kadrosuna ulaşan firma, online ve mobil ödemelerde ABD’de PayPal‘e rakip olarak gösteriliyor.

Kredi kartlarının ve PayPal’in yaptığı %3 ile %5 arasındaki ödeme kesintilerinin işyerlerine yıllık toplamda büyük bir maliyet oluşturduğunu fark ederek Dwolla’yı kurmak için harekete geçen Ben Milne, oldukça düşük oranlarda sundukları ödeme kesintileri ile hem işyerlerinin hem de tüketicilerin masraflarını kesmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

10 doların altındaki işlemlerden hiçbir ücret kesmeyen start-up, 10 dolar yukarısındaki meblağlardan ise, işlem tutarı ne kadar olursa olsun 0.25 dolarlık bir kesinti yapıyor.

5 milyon dolarlık yatırımın Union Square Ventures, Village Ventures, Thrive Capital ve Paige Craig tarafından yapıldığı paylaşılırken, yatırımın ürün gelişimi ve pazarlama faaliyetlerinde kullanılacağı belirtiliyor.

Dwolla, 2011’de kullanıcı sayısında %3200’lük bir artış olduğunu ve 80.000 kişiye ulaştığını paylaşırken, sistemini kullanan mağaza oranında ise %3000’lik bir artış gözlemlendiğini ve artık 7500 işyerinin Dwolla’yı tercih ettiğini ekliyor.

Firma günde 1 milyon dolarlık işlemin bünyesinden yapıldığını da açıklarken, yeni hedeflerinin günde 3 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşmak olduğunu ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*