13 Kasım 2018

E-posta Pazarlamada Video Kullanımı Tıklama Oranını Artırıyor

e-posta-pazarlamasi-video-2
Yeni araştırmalar gösteriyor ki video, e-mail marketing‘in etkisini artıran bir faktör. Bugün apaçık ortada olan bir gerçek var ki tüm firmalar online pazarlama startejilerine video eklemek için ellerinden geleni yapıyorlar. E-postalar da video eklenebilir kalemlerin başında geliyor. ReelSEO’nun yeni açıkladığı rapora göre e-mail marketing yapanların yüzde 60’ı video kullanıyor. Oranda 2012’ye göre yüzde 8’lik bir artış var. İçerik pazarlamasında video kullanımının artan önemine biz de önceki yazılarımızda değinmiştik.

Araştırma sonuçlarının e-postalarla ilgili kısımları göz önüne alındığında önemli iki bulgu var: Birincisi, e-posta pazarlamasını video ile birleştirenlerin sayısı artıyor, ikincisi de bu uğraş sonuç itibariyle fayda sağlıyor. Geçtiğimiz senelerde yapılan bir başka araştırma göstermişti ki konu satırında video kelimesi geçen postaların tıklanma oranı yüzde 7 ile 13 arasında daha yüksek, ReelSEO’nun araştırmasından çıkan bulgular da videoya dayalı e-mail marketing’in dünya çapında büyümekte olduğunu kanıtlıyor.

E-posta pazarlamasında video kullanımının etkili olduğunu söyleyenlerin artması (yüzde 82) ve video’nun e-posta pazarlamasına olumlu katkısı olduğunu belirtenlerin (yüzde 60) bize ortak gösterdiği bir sonuç var: Katılımcıların çoğu video içeren bir e-postanın ardından alışverişe daha meyilli olduklarını kabul ediyorlar. Tabi ki olay sadece e-postanın içine bir video yerleştirmek kadar basit değil ancak videonun gücü tüm rakamlarla birlikte ortada.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*