19 Kasım 2018

Gönderilen E-postaların Tıklanma Oranının En Yüksek Olduğu Gün Cuma

e-posta tıklanma oranı
E-posta pazarlama halen pazarlamacıların en sık başvurdukları satış kanallarından biri. Pazarlamacıların e-posta gönderirken en çok tercih ettikleri gün ise Salı olarak öne çıkıyor.

GetResponse’un yaptığı araştırmaya göre emailing yapan markalar Salı gününü tercih ediyor olsalar da e-postalara tıklanma oranının en yüksek olduğu gün Cuma olarak belirtiliyor.

E-postaların açılma oranına bakıldığında ise Salı günü %19,9 ile yine ön plana çıkıyor fakat Salı günkü tıklanma oranları %4,6 olarak görülüyor. Cuma günleri de %19,6 ile e-postaların en çok açıldıkları ikinci gün olarak araştırmada ortaya çıkıyor; fakat Cuma günü yollanan e-postalara tıklanma oranı ise %4,9 ile birinci sırada. E-postalara tıklanma oranının en yüksek olduğu ikinci gün ise Perşembe.

2013 yılı ele alındığında e-postaların açılma oranlarında üçüncü ve dördüncü çeyrekte bir düşüş görünüyor. 2013’ün ilk çeyreğinde dünya genelinde gönderilen e-postaların açılma oranı %19,1’ken üçüncü çeyrekte bu oran %17,8’e düşüyor; ama dördüncü çeyrekte %18,6’ya yükseliyor.

Tıklama oranları ele alındığında ise dördüncü çeyrek %4,7 ile birinci sıraya çıkıyor. 2013 yılının ortalaması alındığında da e-posta açılma oranının dünya genelinde %18,6, tıklama oranının ise %4,5 olduğu da araştırmada çıkan bir diğer sonuç.

Araştırmanın sonuçları ele alındığında e-posta pazarlaması ile ilgilenen markaların e-posta gönderirken en çok Salı ve Cuma günlerine ağırlık vermeleri gerekiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. sercan der ki:

    cuma dedinmı hafta sonu demek! tatil aklıma geliyor neden kafa yorıyımki?

Fikrini söyle

*