14 Aralık 2018

ABD’de E-postaların Yüzde 65’i Mobil Cihazlardan Açılıyor

iPhone-email-account
Kullanıcıların mobil cihazlarını en çok e-postalarını kontrol etmek için kullanıyor demek artık günümüzde çok yanlış olmayacaktır. Yapılan araştırmalar da bu durumun doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

ABD’deki kullanıcıların e-postalarını açarken PC’lerden çok mobil cihazlarını kullanıyor. Email marketing teknoloji sağlayıcı Movable Ink.’in hazırladığı araştırmaya göre 2014’ün üçüncü çeyreğinde ABD’deki e-postaların yüzde 65’lik bir bölümü mobil cihazlar üzerinden açıldı.

2013’ün üçüncü çeyreğinde mobilden açılan e-postaların oranı yüzde 60,81’ken, PC’lerden açılanların oranı yüzde 39,19 seviyelerindeydi.

İşletim sistemlerine bakıldığında ise iOS’un üstünlüğünün öne çıktığı görülüyor. E-postaların yüzde 50’lik bir bölümü iPhone ve iPad’ler üzerinden açılırken, Andorid tabanlı telefon ve tabletlerden açılan e-postalar yüzde 14’lük bir paya sahip.

ABD’deki eyaletler arasında mobilden e-posta kontrol etme oranının en yükse olduğu yer yüzde 57,6 ile Teksas olduğu araştırmada öne çıkıyor.

Akıllı telefonlarda açılan e-posta oranının yüzde 48,23 olduğu öne çıkarken, tabletten açılan e-postaların oranının yüzde 16,52 olduğu belirtiliyor. iPhone üzerinde açılan e-postaların oranı yüzde 35,39, iPad üzerinden açılan e-postaların oranı yüzde 14,54’ken, Android işletim sistemli akıllı telefonlardan açılan e-postaların oranının yüzde 12,47, Android tabletlerden açılanların ise yüzde 1,8’lik bir paya sahip olduğu da araştırmada ortaya çıkan verler arasında yer alıyor. BlackBerry’nin payı yüzde 0,2’yken, Windows Phone yüzde 0,17’lik bir paya sahip.

Kullanıcıların e-postalarını kontrol etmek için mobil cihazlarını tercih ediyor olmaları da mobile uyumlu e-postaların önemini bir kez daha gündeme getiriyor. Markalar geri dönüşüm oranlarını ve e-postalarının açılma ve tıklama oranlarını artırabilmeleri için e-postalarını mobile optimize bir şekilde hazırlamaları gerekiyor.

Yapılan diğer araştırmalara göre tüketicilerin yüzde 75’i mobilde okuyamadıkları e-postaları silmeyi tercih ediyor ve kullanıcıların yüzde 80’lik bir bölümü e-postaları mobilde okumanın kendileri için önemli olduğunu dile getiriyor.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Ferhat KILIÇARSLAN der ki:

    Hiç şaşırmadım. Kolay yol el altın da olması yetiyor 🙂

  2. güzel anlatım yüreğine sağlık

Fikrini söyle

*