18 Aralık 2018

E-Ticaret Girişimcileri için 11 Online Video Platformu

Müşterilerle etkileşime girmek için ürün videosu kullanmak, e-ticaret yapanlar için izlenmesi gereken iyi bir strateji.

Küçük ve orta boylu perakendecilerin nispeten düşük bir maliyete ürün videosu üretmeleri için türlü türlü araçlar bulunuyor. Bu araçlardan biri de online video platformları…

Aşağıda ürün videoları üretmek için farklı platformları bulabilirsiniz.

Treepodia

Treepodia, otomatikleştirilmiş video üretimi için hazırlanmış bir platform.  Otomatik olarak ürün kataloğunuz ile senkronize olabiliyor. Yani kataloğunuz değiştiği takdirde videolar da değişiyor. Ürün başına birden fazla video çeşidi yükleme imkanı sunuyor. çoklu değişkenli testlerle kullanıcı davranışını takip edebiliyorsunuz.  Aylık olarak 149 dolardan fiyatlanıyor. 

Liveclicker  

livecliker-screen-shot

Liveclicker, MobileStudio mobil uygulaması olarak tanımlanıyor. Müşterilerine profesyonel, kaliteli e-ticaret ürün videoları üretmeleri, düzenlemeleri ve yayınlamaları için olanak sağlıyor. Tıklanılabilir metin özelliği ve hotspot’lar gibi hizmetlerle diğer platformlara alternatif bir platform olarak karşımıza çıkıyor.  A/B testi ve diğer ölçümlere göre videoları takip edebilir ve onları uygun hale getirebilirsiniz. Fiyatlandırma için iletişime geçmek öneriliyor. 

Animoto

Animoto, birbirinden farklı özelliklerle çeşitli ürün videoları üretmesini sağlıyor. Video üretirken şu hususlara dikkat edilmesi öneriliyor. Video şablonlarını seçerek, logonuzu ekleyin, daha sonra ticari lisansa sahip videoya uygun müzik bir parçası kullanın. Platform hizmetleri aylık 39 dolardan başlıyor.

Fluid Retail  

Fluid-Retail

Fluid Retail, çığır açıcı e-ticaret içeriği yaratmak için hazırlanmış bir platform. Müşterilerin ürünleri direkt olarak ürün videolarından satın almalarını sağlıyor. Fluid Retail’in video sisteminden yararlanmak önemlilik arz ediyor. Burada yapılan videolar, herhangi bir internet sitesinde ya da sosyal medya platformlarında yayınlanabilir. Böylece paylaşımların interaktif bir özellik kazandırılabilir.

The Talk Market  

The Talk Market

The Talk Market, satıcılara video başına birkaç dakikada ve yalnızca birkaç dolara binlerce video yaratmalarına imkan sağlıyor. Otomatik video platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Videolicious

Videolicious

Videolicious, yüksek kaliteli videoları hızlıca üretmek için The Talk Market’ın oluşturduğu bir video üretim uygulaması. Kırpma teknikleri, ticari müzik kütüphanesi, video mağazası ve daha fazlasıyla birlikte basit, hızlı ve otomatik video çözümleri tasarlamak için uygun bir platform olarak karşımıza çıkıyor.  İlk 20 video ücretsiz tasarlanırken, 20 videodan sonra premium uygulamaları aylık 5 dolar gibi bir ücretten başlıyor.

PowToon  

Powtoon

PowToon, video animasyonları videoları yapma platformu olarak karşımıza çıkıyor. Kolay ve sezgili bir içyüze sahip. Ürün demoları ve sunumlarını anime eden araçlar ekibi de bulunuyor. Premium plan, ücretsiz resim, müzik ve yüksek ayrıcalığına sahip. Filigran ve SD kaliteli ücretsiz olmak ile birlikte premium planlarsa aylık 19 dolardan başlıyor.

Wideo  

Wideo

Wideo, ürün demolarınız için animasyonlu videoları kolayca üretebilmenizi sağlayan bir çevrimiçi araç. Nesneler, yazılar, arka planlar, sesler ekleme ve birkaç tıkla animasyon yapma imkanı sağlıyor. Premium sürümü 19 dolardan başlıyor.

Stupeflix  

Stupeflix

Stupeflix, resimlerinizi ve kamera görüntülerinizi kullanarak video üretmeniz için tasarlanmış bir araç. Otomatikleştirilmiş düzenlemeyi ve müzik senkronize etmeyi sağlıyor. Videoyu kırpma, zamanlamayı ayarlama ve özel geçişler ekleme gibi özelliklere sahip. Premium versiyonu aylık 39 dolardan başlıyor.

YouTube Creator Hub  

Creator Hub   YouTube

Youtube Creator Hub; video içeriği yaratmanızı, düzenlemenizi ve yayınlamanıza yardımcı olan bir kaynak. Videolarınızı otomatik renk düzeltmelerle, dengelemeyle, kırpmayla ve müzik parçalarıyla zenginleştirmenizi sağlıyor. Kliplerinizi ustalıkla işlemek ve etkileşimli özelliklerden yararlanmak için the YouTube Editor’ı kullanılması öneriliyor. Ayrıca bütün bu hizmetler ücretsiz sunuluyor.

SmartShoot

SmartShoot

SmartShoot, insanları ve şirketleri fotoğrafçılara video tasarımcılarına bağlayan bir ağ. Ürün demoları  için en uygun platformlar arasında yer alıyor.  SmartShoot size yeteneğin kapılarını açabilir. Ücret için platformla iletişime geçilmesi öneriliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*