13 Kasım 2018

E-Ticaret İçin Tasarlanmış 10 Instagram Uygulaması

Yüzlerce üçüncü şahıs araç ve uygulaması, Instagram etkileşimine olanak sağlıyor. Bu uygulama ve araçlar; analizleri takip etme, ürün tanıtma ve hatta platform üzerinden direkt olarak satış yapma becerisine sahip.

E-ticarete oldukça uygun 10 adet uygulama ve aracın listesini aşağıda bulabilirsiniz. Hepsi, tabii özelleştirmediğiniz sürece, kullanması ücretsiz!

1. 10sec

1

10sec, Instagram hesabınızı çevrimiçi mağazaya dönüştüren online piyasa hizmetidir. İnternet sitesine göre sürecin tamamlanması 1 dakikadan az sürüyor.

Yapılması gereken tek şey; öğenin Instagram’la bir fotoğrafını çekmek, “#10sec” etiketini kullanmak, kargo ücretini de içinde barındıran fiyatı başlık kısmına eklemek ve yayımlamak.

Müşteriler, belirtilen ücrette ürünü satın alabilirler ya da daha düşük bir fiyat sunabilirler. Ödemeler platform üzerinden kredi kartıyla gerçekleşiyor ve dilerseniz 10sec’in sağladığı ön ödemeli kargo seçeneğiyle ürünü kargolatabilirsiniz. Şirket, bir hafta içinde banka hesabınıza para transfer edecek.

10sec bir noktadan sonra %10 işlem ücreti alsa da mevcut durumda kullanması tamamen ücretsiz.

2. InstaOrders

2

InstaOrders, Instagram üzerinden e-ticaret alışverişlerini kolaylaştıran bir başka platform. 10sec’in aksine bu uygulama, ödeme işlemlerini direkt olarak idare etmiyor. Satışçılar, ödemeleri yine de PayPal ya da başka bir araç kullanarak toplamak durumunda.

Nasıl mı çalışıyor?

 • InstaOrders sitesine Instagram hesabınızla giriş yapın. E-mail adresiniz, yaşadığınız şehir ve ülke, para birimi ve iş tanımı ile ilgili sizden bilgi istiyor ve daha sonra Instagram fotoğraflarınızı aktarıyor. Bu işlem yalnızca bir defa gerçekleşiyor. Bundan sonra InstaOrders, otomatik olarak Instagram’la senkronize oluyor.
 • Ürünlerinizi fiyatlandırın. Aktarılan resimlere ücret ekleyin ve onları kargo edilebilir öğelere dönüştürün.

Bu iki adımı tamamladıktan sonra mağazanız kurulmuş ve sipariş almaya hazır bir hale geliyor. InstaOrders, aldığınız her yeni sipariş için size e-mail gönderiyor.

3. Totems Analytics (nam-ı diğer Nitrogram)

3

 

Totems, Instagram hesabınızın performansını takip eden ve rakiplerinizle kıyaslayan bir çözümleme platformu. Takip edilebilen metrikslerin içinde seyirci profili, izleyici büyümesi ve yayılması, beğeni ve yorumlara göre alınan etkileşim ortalaması ve en iyi performans gösteren yayınlar yer alıyor.

Kullanıcılar, belli etiketlerle sunulmuş yayınların ayrıntılı raporlarına erişebiliyor ve birleştirilmiş bir internet arayüzünden takipçilerle etkileşime geçebiliyor.

Ayda 149 dolarla başlayan Totems’in fiyatı, pek çok küçük işletmecinin bütçesini aşabilir.

4. Iconosquare (nam-ı diğer Statigram)

4

 

Iconosquare, platformunda çeşitli araçlar sunuyor: Bilgisayarınızı Instagram’ın farklı bölümlerini görmeniz için kullanmaya olanak sağlayan bir görücüye sahip. Bununla birlikte başka araçlar da içeriyor:

 • Takip ettiğiniz kişilerin yayınladığı resim ve videolar,
 • Sizin kendi yayınınız,
 • Beğendiğiniz resimler ve videolar,
 • Kullanıcı profilleri.

Aynı zamanda resimleri beğenebilir ve tekrar yayınlayabilir, kullanıcı takip edebilir, resimleri Pinterest, Tumblr, Facebook ve Twitter gibi başka sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Platform, bunun yanında bir arama motoru da barındırıyor.
Dahası var: Iconosquare, Instagram hesabınızı takip eden detaylı bir istatistik sunuyor. Bu istatistiğin içinde aldığınız beğenilerin ve en çok beğenilen fotoğrafların sayısını, fotoğraf başına düşen ortalama beğeni ve yorum sayısını, kullanıcı büyüme grafiklerini ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Bu platform üzerinden hesabınızı yönetebilir ve hatta resim ve video yarışmalarıyla, Facebook Sayfası etiketleriyle, resim galerileriyle ve takip tuşuyla hesabınızı tanıtabilirsiniz.

Bir üst özellik olan yarışmalar dışında Iconosquare’i kullanması ücretsiz.

5. Overgram

5

Overgram, bir diğer deyimiyle “Over”, resimlere metin ve sanat ekleyen bir iOS uygulaması. Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde giderek meşhur olan bir pratik.

Uygulama; eğlenceli, profesyonel, sanatsal ve el yapımı gibi çoğu stil kategorilerini kapsayan 28 yazı tipine sahip. Aynı zamanda metinleri ve resimleri düzenleyen özellikler de mevcut.

6. Offerpop Fotoğraf Yarışmaları

6

Bu özellik, kullanıcıların sosyal ağlar üzerinden katılabileceği ve oy verebileceği fotoğraf yarışmalarını kullanarak size işinizi tanıtma fırsatı sağlıyor. Mobil cihazlara uygun hale getirilmiş eksiksiz bir çözüm.

Offerpop fotoğraf yarışmalarını denemesi bedava. Fiyatlar ayda 16 dolardan başlıyor.

7. PicFrame

7

PicFrame, çoklu fotoğrafları kolaja dönüştürmenize ve Facebook, Instagram, Twitter, Flickr ve Tumblr gibi yerlerde paylaşmanıza yardımcı oluyor. iOS, Android ve Blackberry’de mevcut. Mac bilgisayarlar için masaüstü sürümünü de bulabilirsiniz.

8. dlvr.it

8

dlvr.it, içeriği anında birleştirmenin bir yolunu sunuyor. Site yakın zamanda, Instagram fotoğraflarınızı tüm sosyal ağlarda paylaşmanızı sağlayan bir özellik ekledi.

9. PicFlow

9

PicFlow, Instagram resimlerinizi müzikli bir slayt gösterisine dönüştüren bir iOS uygulaması.

10. Instarchive

10

Instagram’da yayınladığınız resimlerin yedeğini almak her zaman için iyidir. Instarchive sizin için bunu sağlıyor! Tüm fotoğraflarınızı topluyor ve bir zip dosyasında depolayarak bilgisayarınıza kaydediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. 3. Parti geliştirmiş olduğumuz e-ticarette alternatif ve kesin sonuç alabileceğiniz satışlarınızı yükSek adet ve cirolar yapabileceğiniz ve tüm e-ticaret yazılımlarıyla entegre bir yapıda çalışan api yazılımlarımızı inceleyebilirsiniz
  http://www.alternatifpazarlar.com

 2. Yerli bir girişim olan InstaKolik.com, aynı şekilde Instagram kullanıcılarının hesabını çevrimiçi mağazaya dönüştürüyor. Instagram hesabıyla kaydolan kullanıcılar, Instagram resimlerinin, fiyatı, kargo fiyatı ve stok adedini girerek direk satışa başlayabiliyorlar. Belirledikleri Kur üzerinden yapılan satışlar yine kullanıcının belirlediği PayPal hesabına aktarılıyor. Üstelik sistem kullanımı ücretsiz. Ayrıca instagram üzerinde örn: #instakolik97 (#instakolik(FİYAT)) şeklinde ki paylaşımları, direkt olarak kullanıcının InstaKolik.com mağazasında 97 Liradan satışa çıkabiliyor.

  Online alışverişin yanında Hashtag Araması, Instagram Botu, Takipçi ve Beğeni aktiviteleri gibi bir çok özellik sunan InstaKolik.com’u ziyaret edebilirsiniz.

  http://instakolik.com

 3. çok yaralı oldu teşekkürler

Fikrini söyle

*