13 Kasım 2018

E-Ticarete Turizm dopingi: Türk Otelleri Hotels.com’dan 33 Ödül Kazandı

Hotels.com-otel-eticaret-loved_by_guests-lovedbyguests 2Türkiye çapında 33 otel Hotels.com’un düzenlediği Loved by Guests Awards 2016 yarışması kapsamında altın ödüle layık görüldü. Dört otel ise kategori liderleri arasında yer aldı.

  • Dünya Çapında Gold: Dünya çapında 2700 otel gold ödüle layık görüldü.
  • Misafirlerin kararı: Kazananlar doğruluğu onaylanmış 20 milyon misafir yorumuna göre belirlendi.
  • En çok ödül İstanbul, İzmir ve Nevşehir’e geldi.

İlgili yazı: Rezervasyonlar 5 Yıl İçinde Tamamen Online Turizme Yönelecek

E-ticaret turizm sektöründe büyüyor

Dünyanın farklı yerlerindeki otellere check-in yapmış 20 milyon gerçek misafirin yazdığı yorumları inceleyen Hotels.com, Loved by Guests Awards 2016 kapsamında, 5 üzerinden 4,7 veya daha yüksek* ortalama misafir puanı alan 94 ülkedeki 2700’ten fazla oteli mükemmel olarak sınıflandırdı.

Hotels.com Loved by Guests ödülleri için otellerde bizzat konaklayan misafirlerin yazdığı gerçek ve doğru misafir yorumları temel alınıyor. Kısacası ödül jürisi tümüyle otel misafirlerinden oluşuyor.

Bu yıl Türkiye’den 33 otel, Loved by Guests Altın Ödülü’nü kazandı. Ödüle layık görülen otellerin 20’is İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’u ikişer ödüllü tesisle İzmir ve Nevşehir takip ediyor. Listede Ürgüp, Selçuk, Antalya, Ankara, Bodrum, Bursa, Fethiye, Kaş ve Kayseri de birer otelle yer alıyor.

Türkiye’den dört otel iki ayrı kategoride liderler arasına girmeyi başardı. Spa kategorisinde Swissotel Büyük Efes İzmir 4,6 puan aldı. “Her Şey Dahil” kategorisinde ise Antalya’daki Barut Lara 4,6 puana, Limak Lara De Luxe Hotel 4,5 puana ve Side’deki Turquoise Hotel 4,6 puana layık görüldü.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ABD otelleri en büyük gold ödül kazananları olarak öne çıktı ve 1087 otele ödül verildi. Üst sıraları alan diğer ülkeler arasında, İngiltere (220), İtalya (187) ve Kanada (86) yer aldı.

İlgili yazı: Amazon Turizm İşine de Giriyor

En Çok Ödüllü Otele Sahip Olan Şehirler

En çok ödül alan şehirler kategorisinde İtalya birinciliği elde etti. En çok gold ödüllü otelin olduğu ilk beş şehirden üçü İtalyan şehri. Roma 38 ödüllü otelle listenin başında yer alırken, Floransa 27 ödüllü otelle üçüncü, Venedik de 26 ödüllü otelle dördüncü oldu. Londra 30 ödüllü otelle genel şehir listesinde ikinci sıradaki yerini korudu. Prag ise 23 ödüllü otelle ilk beşte yer aldı.

Hem Londra hem de Prag şehirlerinde 5 üzerinden 5 alan otellerin olması dikkat çekti. Arcadia Residence Prag’da misafirlerden tam puan alırken 41 Hotel Londra’da gezginlerin gözdesi oldu. Dünyanın farklı yerlerindeki başka 24 otel de misafirlerden 5 üzerinden 5 puan alarak en üst sıraya yerleşti.

Loved by Guest Gold Ödüllü en çok otelin olduğu ilk 5 şehir

  1. Roma – 38 otel
  2. Londra – 30 otel
  3. Floransa – 28 otel
  4. Venedik – 27 otel
  5. Prag ve Paris – 23 otel

Kuzey Amerika’nın hiç uyumayan şehri olarak bilinen New York’ta, 15 otel gold ödülüne layık görüldü ve bu sonuçla New York birinci sıraya yerleşti. Houston ve Chicago 11’er ödüllü otelle ikiciliği paylaşırken Vancouver 10 ödüllü otelle üçüncü sırada yer aldı. Montreal ve Toronto ise 9’ar otelle dördüncülüğü paylaşırken, Miami 8 otel ile besinci pozisyonu aldı.

Asya kıtasında birinciliği 19 gold ödüllü otelle Vietnam’ın başkenti Hanoi alırken, Latin Amerika kıtasında, Arjantin’in başkenti Buenos Aires sekiz ödüllü otelle ilk sıraya yerleşti.

İlgili yazı: Enuygun.com Türkiye’de 4 Milyon Uçak Bileti Satacak ve Wingie ile Dünyaya Açılacak

Sınıfının En İyisi

Ayrıca 500 otele daha ‘En İyi’ kategorilerinde the Hotels.com Loved by Guests ödülleri verildi. Bu ödüller, yine gerçek misafir yorumları temel alınarak, 10 özel kategoride en iyi otellere veriliyor. Söz konusu kategoriler ise şöyle:

Lüks otel, İş oteli, Butik otel, Eşcinsel Dostu otel, Sahil oteli, Kayak oteli, Aile oteli, Spa oteli, Yeni otel ve Her Şey Dâhil otel. Her kategorideki en iyi 50 otele başarılarından ötürü ödül ve sertifika veriliyor. ‘En İyi’ kategorilerinden ödül kazanan 500 otel arasında en yüksek puanı Vietnam’daki Hanoi Lotus Boutique Hotel aldı. 5 üzerinden 4,9 puan kazanan bu otele ‘En İyi Yeni’ otel ödülü verildi.

Hotels.com Global İçerik Direktörü Elena Novokreshchenova konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ödül programımızı diğerlerinden ayıran ve özel kılan en önemli şey, yeni isimden de anlaşılacağı gibi, çok sevilen bu otellerin bizzat misafirler tarafından yine misafirler için ödüllendirilmiş olması. Programı geçen yıl başlatırken, sadece yüksek performans gösteren otel ortaklarımızı ödüllendirmeyi değil, aynı zamanda müşterilerimizin gerçek ve doğru misafir yorumlarını temel alarak bilinçli şekilde rezervasyon yapmasına yardımcı olmayı amaçladık.”

“Bu yıl yeni bir gold seviye ekledik. 4,7 veya üzerinden ortalama misafir puanı alan mükemmel otellerin performansını ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Şu anda sitemizde bulunan 20 milyon doğru ve gerçek misafir yorumu temel alınarak 2700 otele gold ödülü verildi ve 10 özel kategoride en iyi oteller belirlendi. Otel misafirlerinin yazdığı görüşler giderek daha etkili hale geliyor. Bu içeriğin ve sitemizdeki misafir yorumlarının hem müşterilerimiz hem de otel ortaklarımız için aynı ölçüde bilgilendirici ve yol gösterici olması nedeniyle gurur duymaktayız.”

Seçilen her otele çerçeveli bir sertifika ve teşhir amaçlı bir çıkartma gönderilecek. Oteller özel bir küçük uygulamayı indirerek misafir yorumu puanlarını kendi sosyal ve dijital platformlarında da teşhir edebilecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*