20 Kasım 2018

E-Ticarette Rekabeti Gücünü Artırmak İçin Eve Teslimat Seçeneği Şart

LA-lojistik-ve-teslimat-teslimat-eticaret

Eve teslimat, bilinenin aksine müşterinin gözünde değeri düşük olan ve aşırı maliyetli bir hizmet değil. Özellikle e-ticaret ve perakende sektöründe, müşteri sadakat ve memnuniyetinin en önemli kriterlerinden birini müşterinin ürününü beklediği zamanda beklediği adrese teslim alabilmesi oluşturuyor.

Teslimat sürecinin müşterinin karar vermesi üzerindeki etkisini gören firmalar, “Eve Teslimat Planlama” sistemlerini uygulamaya başladılar. Ancak Eve Teslimat Yönetimi sadece rota planlama fonksiyonundan ibaret olmayıp doğru yönetilememesi sonucunda iade ve tersine lojistik süreçleri firmalarda büyük zararlara yol açabiliyor. Ayrıca iade süreçlerinin yanlış ve eksik yönetilmesi sebebiyle oluşan müşteri kayıpları da şirketlere maliyet olarak geri dönüyor.

LA Software “Yeni Nesil Eve Teslimat Yönetimi” çözümüyle, eve teslimat hizmetini markalar için kar merkezi haline getirip yapısı itibariyle maliyetli bir süreci rekabet avantajına çeviriyor. Çözüm kapsamında şu özellikler bulunuyor:

İlgili yazı: E-ticaret şirketleri için paketle, gönderim ve teslimat rehberi

LA-lojistik-ve-teslimat-teslimat-eticaret

Ek teslimat seçenekleri müşteriyi kazanıyor

Gerçek zamanlı randevu planlama ile sipariş geldiği anda müşteri talebine, iş kurallarıyla belirlenmiş önceliklere ve maliyetlere göre müşteriye farklı teslimat seçenekleri sunulabiliyor. Müşteri böylece kendi koşullarına göre aynı gün, ekonomik veya ücretsiz gibi teslimat seçeneklerinden birini tercih edebiliyor.

Sürekli rota planlama ve optimizasyon ile sistem yeni sipariş geldikçe teslimat için rota planlama gerçekleştirip sürekli optimize edilmiş rotalar oluşturuyor. Bu sayede teslimat sistemindeki maliyet azaltılıp çoğu durumda kar getiren rota planları oluşturuyor.

Mobil teslimat yönetimi ile teslimat süreci boyunca ürünün izlenebilirliği sağlanıyor. Teslimatı gerçekleştiren personel ve taşıtın otomasyon sayesinde izlenebilmesi, gerektiğinde yönlendirilmesi ve çift yönlü bilgi alışverişi sağlanıyor. Teslimat sırasında müşteriden alınan dijital imza sayesinde kontrol mekanizması sağlamlaştırılıyor.

Teslimat sisteminin performans yönetimi ile hem araç hem personel performansı ölçülebiliyor. Alınan verilere göre araç kullanımı en yüksek seviyeye taşınırken personel kapasitesi de en verimli şekilde kullanılabiliyor.

İlgili yazı: E-ticaretin geleceği iki saatte teslimatSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*