14 Kasım 2018

E-ticarette Ürün İade Süresi Ne Kadardır? [eMikrofon]

EticaretMag’ın ilgiyle takip edilen eMikrofon sokak röportajlarının bugünkü konusu 28 Mayıs‘ta yürürlüğe giren yeni tüketici kanunuyla değişen ürün iade süresi…

eMikrofon ekibi olarak sokağa çıkarak son tüketiciye yeni kanunla birlikte e-ticaretteki ürün iade süresinin kaç gün olduğunu sorduk.

Yeni Yasa gereğince tüketiciler, daha önce 7 gün olan ‘cayma hakkı’nı, artık teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde, hiçbir sebep göstermeden ve iade ‘kargo ücreti ödemeden kullanabilecekler. Ayrıca yine sebep göstermeksizin kullanılabilen cayma hakkı süresi dışında kalan, ‘ayıplı mallara’ dair iade talepleri için geçerli süre ise 30 günden 6 aya çıkarıldı.

Sözü çok fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. Konu ile ilgili görüşlerinizi de yorum olarak yazının altına bırakabilirsiniz. Sokak röportajlarının sonunda N11.com Güven Koruma Merkezi Müdürü Avukat Emre Berk bu konuyla ilgili detaylı bilgi veriyor.

EticaretMag’ın youtube kanalına üye olarak bugüne kadar hazırladığımız tüm videoları izleyebileceğinizi de hatırlatalım.

İyi seyirler:)Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Tüketiciler için mükemmel bir haber, online alışverişten korkanların eticarete biraz daha ilgi duymasını sağlayacağına eminim

Fikrini söyle

*