18 Kasım 2018

Earlybird Türkiye ve Avrupa’daki Girişimler İçin 130 Milyon Dolarlık Fon Ayırdı

earlybird istanbul yatırım
Berlin merkezli yatırım fonu EarlyBird dün Türkiye ile Merkez ve Doğu Avrupa bölgelerindeki girişimler için 130 milyon dolarlık yatırım fonu ayırdığını duyurdu. Earlybird Digital East Fund (EDEF) adı verilen bu yatırım fonuyla yeni kurulan veya kurulmakta olan girişimlere yatırım desteği sağlanacak.

Türkiye’nin girişimcilik konusunda hızlı bir şekilde gelişme göstermesiyle dikkat çektiğinin de belirtildiği açıklamada önümüzdeki dönemlerde yapılacak yatırımlarda Türkiye’nin de öne çıktığı görülüyor.

European Bank for Reconstruction and Development, the European Investment Fund, the International Finance Corporation ve Türkiye’den İstanbul Venture Capital Initiative, Earlybird’ün ayırdığı yatırım fonuna destek sağlayan şirketler arasında yer alıyor.

Earlybird’ün Türkiye’deki faaliyetlerini Cem Sertoğlu ve Evren Üçok yönetiyor ve bu isimlere Türkiye’deki girişimleriyle adından söz ettiren Ali Kutay’da katıldı.

Türkiye’nin de adının sıkça geçtiği bu gelişmenin ardından önümüzdeki günlerde Türk ekosistemine yapılan yatırımların haberlerini daha çok duyabiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*