15 Kasım 2018

Earlybird Venture Capital 4.Tur İçin 200 Milyon Dolarlık Yatırım Fonunu Duyurdu

earlybird 600
Avrupa’nın önde gelen girişim sermayelerinden biri olan Almanya merkezli Earlybird, 4. tur fonunu topladığını duyurdu. 200 milyon dolar değerinde bir fon topladığını belirten şirket, böylelikle toplamda 800 milyon dolarlık bir fona sahip olduğunu dile getirdi.

Şirket 1997 yılından beri 100 farklı yatırım yaptı ve bu yatırımların 10’u geçtiğimi 12 ay içinde gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl yapılan yatırımların ortalama miktarı ise 3,4 milyon civarında. Şirketin yaptığı en düşük yatırım 400.000 dolar civarındayken, en büyük yatırımı ise 13 milyon dolar civarında. Earlybird’ün yatırım yaptığı şirketler arasında B2X Care, SocialBakers, Traxpay ve Türkiye’den de PeakGames gibi şirketler bulunuyor.

Earlybird’ün Doğu Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu yatırımlarından sorumlu isimlerin de Türk internet sektörünün bilinen simalarından Cem Sertoğlu ve Evren Üçok olduğunu da belirtmekte fayda var.

Şirketin yatırım yaptığı şirketlerden 27’si aktif olarak Earlybird’ün portfoliosunda yer alıyor ve şirketlerin toplamından elde edilen gelir 1 milyar dolara ulaşmış durumda.

Şirketin yatırım yaptığı ülkeler ise Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, İrlanda, Romanya ve Türkiye olarak öne çıkıyor. Şirket kendi sitesinde interaktif infografik ile yaptıkları yatırımlar hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor.

earlybird infografikSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*